, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Cieszyn: Rowerowa Masa Krytyczna
Masa krytyczna to nieformalny ruch społeczny, który 28 maja zorganizował w Cieszynie przejazd grupy rowerzystów pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem". fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyn: Rowerowa Masa Krytyczna

FJD
Cieszyn: Rowerowa Masa Krytyczna


Cieszyn: Rowerowa Masa Krytyczna


Cieszyn: Rowerowa Masa Krytyczna

Masa krytyczna to nieformalny ruch społeczny, który 28 maja zorganizował w Cieszynie przejazd grupy rowerzystów pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem". Ruch ten ma na celu zwrócenie uwagi władz miasta oraz społeczeństwa na ignorowanie rowerzystów.

"Rowerowa Masa krytyczna" rozpoczęła swój przejazd kilkoma okrążeniami wokół rynku, żeby następnie przejechać ulicami: Regera, Górny Rynek, 3 Maja, Aleją Łyska, Zamkową, Michejdy, Matejki, a następnie powtórzyć raz jeszcze okrążenie wokół cieszyńskiego rynku. Cała ta trasa powtórzona została trzykrotnie w małych grupkach.

Celem "Masy krytycznej" jest zwrócenie ogółu społeczeństwa na potrzeby rowerzystów. Jazda po mieście jest niebezpieczna, bo brakuje dróg rowerowych, a ich istniejące fragmenty nie tworzą żadnej wspólnej sieci. Jedynie spójną trasę stanowią ścieżki wzdłuż Olzy z możliwością wykorzystania także terenów w Republice Czeskiej, co dla zapalonych rowerzystów jest jakąś alternatywą.

Rowerzyści w zasadzie traktowani są jako drugorzędni użytkownicy dróg. Trzeba to zmienić i dlatego "Krytyczna Masa" chce pokazać jak wiele jest osób jeżdżących rowerami w Cieszynie. Zgodnie z tradycją "Masa Krytyczna"odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca od spotkania na cieszyńskim rynku. Dlatego już dzisiaj kierowane jest zaproszenie do wszystkich chętnych na dzień 25 czerwca na godzinę 18:00. Organizatory liczą na to, że jeżeli każdy zachęci do jazdy na rowerze chociaż jedną osobę, to zapoczątkowana zostanie reakcja, która zmieni nasze miasto w przyjazne dla rowerzystów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama