, piątek 23 luty 2024
W Cieszynie wybierają Grand Championa
Tegoroczny zwycięzca, będzie kolejnym piwem z tej serii, a kto nim będzie dowiemy się po zakończeniu konkursu tj. 12 czerwca. fot: FJDDodaj do Facebook

W Cieszynie wybierają Grand Championa

FJD
W Cieszynie wybierają Grand Championa


W Cieszynie wybierają Grand Championa


W Cieszynie wybierają Grand Championa

Największy w Polsce konkurs piwowarów domowych rozpoczął się w czwartek 27 maja w Browarze Zamkowym Cieszyn. To już 19. edycja organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Na konkurs nadesłano 848 domowych próbek piwa. Najlepsze z nich otrzyma tytuł Grand Championa.

Przy organizacji konkursu pracowało od dwóch tygodni kilkunastu wolontariuszy z miasta i powiatu cieszyńskiego, a oceny piw dokona 40 osobowe jury składające się z najbardziej doświadczonych sędziów w Polsce. Spośród zwycięzców wszystkich kategorii Grand, jury wybierze wyjątkowe i bezbłędnie techniczne piwo które otrzyma tytuł Grand Champion 2021.

Browar Zamkowy Cieszyn ufundował dla zwycięzcy nagrodę w wysokości 5000 zł oraz warzenie piwa według jego domowej receptury, które dostępne będzie w późniejszym okresie na półkach całego kraju. Browar Zamkowy Cieszyn już kilkakrotnie gościł ten konkurs w swoich progach. Piwa spod znaku Grand Champion warzone są w cieszyńskim browarze pod okiem głównego piwowara - Dominika Szczodrego. Od 3 lat współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Piwowarów Domowych rozszerzyła się i dzięki której stworzono serię na podstawie receptur piw domowych “Kiedyś w garze teraz w browarze”.

Tegoroczny zwycięzca, będzie kolejnym piwem z tej serii, a kto nim będzie dowiemy się po zakończeniu konkursu tj. 12 czerwca.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama