, wtorek 23 lipca 2024
Chybie walczy o plac zabaw w konkursie fundacji Muszkieterów
Place zabaw Muszkieterów są wyposażone w nowoczesne certyfikowane urządzenia, które dają dzieciom przestrzeń do zabawy i zapewniają bezpieczeństwo.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Chybie walczy o plac zabaw w konkursie fundacji Muszkieterów

AK
8 kwietnia rozpoczęła się czwarta edycja konkursu "Zagłosuj na swoje miasto". W dwóch miastach, które zdobędą największą liczbę głosów, fundacja Muszkieterów postawi nowoczesny plac zabaw dla dzieci. W konkursie bierze udział gmina Chybie.

Akcja Społeczna Place Zabaw - Muszkieterowie prowadzona jest we współpracy z samorządami lokalnymi. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché finansują zakup i montaż urządzeń, a gminy przygotowują i przekazują teren pod plac zabaw. Gotowy obiekt staje się własnością lokalnej społeczności. Muszkieterowie razem z lokalnymi władzami zawsze analizują lokalne potrzeby i budują place tam, gdzie ich naprawdę brakuje. - Cieszymy się, że możemy wspierać społeczności lokalne, wśród których jesteśmy obecni i odpowiadać na potrzeby mieszkańców, także tych najmłodszych. Dlatego też stworzyliśmy akcję "Place Zabaw Muszkieterowie” oraz konkurs "Zagłosuj na Swoje Miasto” i od kilku lat stawiamy w całej Polsce, kolorowe, zaopatrzone w profesjonalny sprzęt, place zabaw - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji i zachęca także mieszkańców Chybia do przyłączenia się do zabawy i oddawania głosów na swoje miasto.

W ciągu pięciu lat trwania akcji udało się wybudować 90 placów zabaw. Łączna wartość zakupu sprzętu i montażu zestawów zabawowych przekroczyła 2,7 mln złotych. W zeszłorocznym konkursie zwyciężył Szczecinek. Place zabaw powstały także w Choszcznie i Wieluniu, które znalazły się ex aequo na drugim miejscu. Docelowo Muszkieterowie zamierzają postawić place zabaw w każdej miejscowości, w której znajdują się ich supermarkety.

Dwa nowoczesne place zabaw - każdy o wartości blisko 30 tys. zł - powstaną w dwóch miejscowościach, na które oddane zostanie najwięcej sms-ów. Głosy na Chybie można oddać do 27 maja do godziny 12.00. Wystarczy wysłać SMS pod numer 7155, w treści wpisując PLAC.22 (koszt 1.23 zł z VAT). Wyniki zostaną ogłoszone 27 maja o godzinie 15.00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama