, niedziela 19 maja 2024
Adam Małysz to dobry PR-owiec Polski!
Ilość odznaczeń i wyróżnień jaki otrzymał "Orzeł z Wisły" jest imponująca. fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

Adam Małysz to dobry PR-owiec Polski!

JAKUB MARCJASZ
Adam Małysz został wyróżniony odznaczeniem Bene Merito za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Specjaliści od kreowania wizerunku są zgodni: Małysz to dobry PR-owiec naszego kraju!

Odznaka "Bene Merito" przyznawana jest przez Ministra Spraw Zagranicznych za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Specjaliści od kreowania wizerunku nie mają wątpliwości, że jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii w pełni na to wyróżnienie zasłużył.

- Adam Małysz to nie tylko dobra marka dla Polski, to również jej dobry PR-owiec - mówi Marta Stach z katowickiej agencji Imago Public Relations. Zauważa, że korzyści wizerunkowe, jakie przyniósł swojej rodzinnej miejscowości są wręcz bezcenne. Wisła zyskała na popularności nie tylko w Polsce, ale i za granicą. - Na koniec kariery skoczka cała Polska "nosiła" wąsy. Pod skocznią w Zakopanem mieli je wszyscy, bez względu na wiek, płeć, narodowość. Prezenterzy i dziennikarze stawali przed kamerami z wąsami Małysza, uczestnicząc w niezwykłym zupełnie wydarzeniu i promując go na całym świecie - dodaje Stach.

Przypomina też, że wartość marki "Adam Małysz" próbował oszacować ośrodek badawczy TNS OBOP. Według jego wyliczeń, przez 12 lat Małysz zapewnił TVP wpływy z reklam na poziomie 272 mln zł. Sam konkurs olimpijski w Salt Lake City przyciągnął przed ekrany prawie 14 mln Polaków (do dziś stanowi to telewizyjny rekord oglądalności).

Ilość odznaczeń i wyróżnień jaki otrzymał "Orzeł z Wisły" jest imponująca. Tylko w tym roku dołączył on do Galerii Sławy Polskiego Sportu, otrzymał nadawany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złoty medal "za zasługi dla Policji" oraz został polskim sportowcem 15-lecia Eurosportu. W plebiscycie na 11 polskich sportowych wiktorii zorganizowanym przez komentatora radiowego Tomasza Zimocha Adam Małysz okazał się najlepszy.

Wcześniej, odznaczony został już między innymi Orderem Odrodzenia Polski - to drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne po Orderze Orła Białego; czterokrotnie wybierano go Najlepszym Sportowcem Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego; jest też laureatem 6 Wiktorów, a Polski Komitet Olimpijski przyznał mu Nagrodę Fair Play.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama