, sobota 18 maja 2024
Zmiany w Radzie Powiatu Cieszyńskiego
Nowo wybrany Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius. fot: DRDodaj do Facebook

Zmiany w Radzie Powiatu Cieszyńskiego

DR
Pierwsza sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego za nami. Radni wybrali przewodniczącego i jego zastępcę oraz starostę i wicestarostę. Udało się dziś wybrać także dwóch z trzech członków zarządu rady powiatu.

Starostą Cieszyńskim został Mieczysław Szczurek a jego zastępcą Janina Żagan. Oprócz nich w zarządzie powiatu zasiądą: Stanisław Malina oraz Marcin Ślęk. Nie udało się jednak wybrać trzeciego członka zarządu, gdyż kandydat na to stanowisko - Christian Jaworski nie uzyskał wymaganego poparcia radnych. W tej sytuacji rada powiatu najpewniej spotka się znowu za tydzień, by uzupełnić skład zarządu o brakującego, trzeciego członka.

Sesjom rady powiatu przewodniczyć będzie Stanisław Kubicius. Na jednego z zastępców przewodniczącego wybrany został Jerzy Nogowczyk. Podczas inauguracyjnych obrad wstrzymano się od wyboru drugiego przewodniczącego.

Aktualizacja:
Zaplanowana na dzień 27 listopada br. roku Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego odbędzie się w terminie późniejszym. Informacja o dacie kolejnych obrad zostanie zamieszczona na stronie powiatu cieszyńskiego.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cieszyniokóm Brackie zabrali, a żebrackie wybrali (po pięciu rokach, to tu już nie bydzie nic do sprzedanio; chyba że galeria)

już to kiedyś pisałem, powiaty to składowiska politycznego złomu -w Cieszynie widać to wyraźnie - na szczęście niewiele mają do powiedzenia, i tyle nas kosztują, ile przejedzą i przepiją [potrafią!...] plus diety oczywiście
.
jedno jest wszakże pewne - na tym złomowisku M. Szczurek zamiast Nogowczyka to bardzo dobra zmiana - tego ostatniego pamiętać będziemy jedynie za skandaliczną próbę wciśnięcia cieszyniakom na siłę śmierdzącego jaja z rondem Kaczyńskiego

ja-nku chyba coś Ci się pomieszało z tym rondem...

oczywiście, dziękuję
p. Nogowczyka przepraszam za przypisanie mu skandalicznej i kompromitującej inicjatywy J.Króla

Starzy znajomi powrócili. Brawo dla nas za wybranie sobie izby refleksji i zadumy.

Fakt, powróci, starzy znajomi kiedyś z PO i SLD, teraz pod inną nazwą.

Te brawa dla siebie? Co chcesz powtarzać Wiederholec? Powtórkę z powtórki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama