, czwartek 18 kwietnia 2024
Zarząd już w pełnym składzie
Starosta Mieczysław Szczurek ponownie zaproponował kandydaturę Christiana Jaworskiego na członka zarządu. fot: DR



Dodaj do Facebook

Zarząd już w pełnym składzie

DR
Zarząd już w pełnym składzie

Christian Jaworski został członkiem zarządu. fot. FJD


Zarząd już w pełnym składzie

Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius wraz z wiceprzewodniczącymi - Januszem Królem i Jerzym Nogowczykiem.

Dzisiaj (30.11) Rada Powiatu Cieszyńskiego podczas drugiej sesji obecnej kadencji wybrała ostatniego członka zarządu. Został nim Christian Jaworski. Wyłoniony został również drugi wiceprzewodniczący rady. Tą funkcję od dzisiaj pełni Janusz Król.

W związku z tym, że na pierwszej, inauguracyjnej sesji nie udało się wybrać pełnego składu zarządu, dzisiaj odbyły się wybory uzupełniające. Przypomnijmy, że w pierwszym tajnym głosowaniu wybrani zostali Stanisław Malina i Marcin Ślęk. O miejsce w zarządzie ubiegał się również Christian Jaworski (jako osoba spoza rady). Pierwsze głosowanie skończyło się dla niego wynikiem: 13 „za”, 15 „przeciw”, 1 wstrzymujący się. Starosta Mieczysław Szczurek podczas inauguracyjnej sesji zdecydował się ponownie zgłosić kandydaturę Christiana Jaworskiego. I tym razem nie udało mu się zostać członkiem zarządu, przy 14 głosach „za” i 15 „przeciw”. Dzisiaj, jeszcze raz radni głosowali nad kandydaturą Jaworskiego. Przed wyborami nie zabrakło wątpliwości.

- Co się wydarzyło od ostatniej sesji, że po dwóch głosowaniach, w których sami Państwo nie zaakceptowaliście p. Christiana Jaworskiego, pan po raz kolejny jego kandydaturę zgłasza. Czy to nie jest groteskowe? - zwrócił się do starosty Mieczysława Szczurka, Janusz Król.

- Odbyliśmy spotkanie, na którym przedstawiliśmy koncepcję pracy zarządu. Po tym spotkaniu ustaliliśmy, że propozycja jednak będzie jeszcze powtórzona – odpowiedział Mieczysław Szczurek.

Pomimo wątpliwości, radni po raz trzeci przystąpili do tajnego głosowania na kandydaturę Christiana Jaworskiego, który ostatecznie został członkiem zarządu (15 głosów „za”, 14 „przeciw”).

Kolejnym punktem był wybór drugiego wiceprzewodniczącego rady powiatu. Został nim Janusz Król. Za jego kandydaturą głosowało 29 radnych (pełny skład rady).

Podczas sesji, radni podjęli również uchwałę w sprawie określenia wynagrodzenia Starosty Cieszyńskiego. Wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 5 tys. zł, dodatek funkcyjny – 2 100 zł, a dodatek specjalny – 2 840 zł.

Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niektóre wpisy zniknęły - powiatowa CENZURA!

powiatowy fake news

Redakcja nie usuwała żadnych komentarzy pod artykułem. Wszystkie zostały zamieszczone.

Nie wstyd Cieszyniakom że głosowali na takiego radnego jak Szczurek. Pytam się ten Jaworski to z jego rodziny czy syn jakiegoś znajomego ze tak był forsowany na członka zarządu przez pana Szczurka. Radni wg. sumienia uważają że to w porządku. powinni być z imienia i nazwiska wypisani żeby społeczeństwo nie dało na nich głosu. Jak tu potem wierzyć ludziom. Christian Jaworski asystent posła Gluzy i posłanki Trybuś brak z nim współpracy z PO> Utworzył klub Nowoczesnej w Ustroniu a teraz błyszczy jako członek Zarządu. masakra. Kochani radni dajcie się zaorać. Za chwilę pójdziemy po rządzących do przedszkola.

To jest większa parodia niż z Kałużą. Nacisk straszny z strony Szczurka. To rodzina że go tak forsuje. Kto się dał przekabacić z radnych w 3 głosowaniu. To jest właśnie to jakich radnych wybieramy tacy później rządzą nami 5 lat. Szczurek dostał mandat w nagrodę od Cieszyniaków za pozbycie się dworca PKS. Teraz nie wiem jak to nazwać może nakłanianiem na siłę na wybór niejakiego szczawia Jaworskiego. Dyć to dziecko. Nie takiego głosowania mieszkańcy śląska Cieszyńskiego oczekiwali od radnych.

Za to ja-nek strzela pewnie tylko w kierunku starych łań a być może czasem i byk się trafi.

B. Młody Człowieku. zacznij od samorzadu szkolnego a jak okrzepniesz to pnij się wyżej. Chyba że od razu w powiecie chcesz być kimś w rodzaju maskotki

Gdyby tam nie było chłoptasia, to byście napisali, że rządzi w powiecie geriatria.

Drodzy mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego. Dokonaliśmy wyboru przedstawicieli do Rady Powiatowej i teraz musimy cierpliwie znosić wszystkie fanaberie większości i z pokorą obserwować ten żenujący spektakl.

Za każdym razem jednego radnego przeciągnęli do głosowania za młodym Jaworskim.
Młody jest znany radnym chyba z takiej działalności- nie wiem czy ludzie w ogóle znają takie stowarzyszenie- To prezes Stowarzyszenia Instytut Ślaska Cie4szyńskiego.
https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/zapraszaja-do-instytutu-slaska-ci...

Nie wiem, czy to wystarczy do "rządzenia' powiatem. Parcie, by Jaworskiego przeforsować było ogromne, a wygrał tylko jednym głosem "za". Czyli pozostałe 14 osób ma jednak wątpliwości. Oby się mylili.

Ten młody człowiek w zarządzie powiatu to jest kpina. powiat wymaga doświadczenia i znajomości regionu....

A to co za chłoptaś na tym drugim zdjęciu? To to w ogóle wie cokolwiek i zna się na czymś?

Ten chłoptaś będzie nami rządził przez 5 lat

genowefa widać w starych prykach gustuje

ja-nek za to strzela wyłącznie w kierunku starych łań.

nie obraziłeś przypadkiem genowefy?

Przypadkiem znowu nie chybiłeś? Mniejsza o to czym i gdzie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama