, wtorek 23 kwietnia 2024
Poznaliśmy nowych wiceburmistrzów Cieszyna
Gabriela Staszkiewicz będzie współpracować z dwoma zastępcami.  fot: DRDodaj do Facebook

Poznaliśmy nowych wiceburmistrzów Cieszyna

DR
Gabriela Staszkiewicz ogłosiła nazwiska dwóch nowych wiceburmistrzów Cieszyna. Pierwszym z nich jest Krzysztof Kasztura, a drugim Przemysław Major.

Krzysztof Kasztura – pierwszy wiceburmistrz – jest dotychczasowym podinspektorem celnym, Naczelnikiem Urzędu Celnego w Bielsku-Białej. Pochodzący z Cieszyna, Krzysztof Kasztura ukończył Politechnikę Łódzką na Wydziale Budowy Maszyn w Bielsku-Białej na kierunku mechanika oraz studia podyplomowe na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i mechanizmem funkcjonowania strefy Euro. Jest doświadczonym samorządowcem. Był radnym Cieszyna w latach 2002 – 2017. Przewodniczył radzie miasta VII kadencji. - Mam zostać wiceburmistrzem tego miasta. Jest to dla mnie bardzo ważne wydarzenie zawodowe, jak również spełnienie pewnych marzeń – mówi Krzysztof Kasztura – Z żalem odchodzę z administracji rządowej, jednak 28 lat robi swoje, ale z nowymi nadziejami na nową pracę, nowy zespół, nowe wyzwania – podkreśla.

Drugi wiceburmistrz, Przemysław Major jest politologiem, doradcą i konsultantem ds. samorządowych, ekspertem ds. komunikacji społecznej, trenerem i koordynatorem projektów, doświadczonym samorządowcem (był radnym w Bieruniu, a także przewodniczącym Rady Miejskiej Bierunia w latach 2010-2014). Obecnie mieszka w Chybiu. - Otrzymałem tą bardzo ciekawą propozycję objęcia funkcji zastępcy burmistrza miasta Cieszyna i postanowiłem ją przyjąć – mówi Przemysław Major. Pracę w samorządzie rozpoczął na stanowisku inspektora w Starostwie Powiatowym w Bieruniu, później pełnił funkcję doradcy burmistrza i naczelnika wydziału komunikacji społecznej w Urzędzie Miejskim w Bieruniu, a następnie został kierownikiem referatu w Urzędzie Gminy w Chybiu. Po drodze pracował również jako project coordinator w Fundacji Szkoły Liderów, Havas Media Sp. z o.o. Ukończył Uniwersytet Śląski na kierunku politologia (specjalizacja samorządowa), Uniwersytet Warszawski na kierunku Akademia Rozwoju Regionalnego w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych, Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Program LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Alumn programu stypendialnego Departamentu Stanu USA „International Visitor Leadership Program”. - Specjalizuję się w tematach związanych z samorządem, z organizacją i pracą urzędów samorządowych, pracą rad gmin, aktywizacją społeczności lokalnych. Całe moje życie zawodowe, prywatne i społeczne związane jest z samorządem. Myślę, że będę mógł to przełożyć na pracę w urzędzie, na rzecz miasta Cieszyna – dodaje Przemysław Major.

- Reprezentujemy różne dziedziny, podejścia i wizje – zaznacza burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz – Myślę, że będzie nas to wzajemnie uzupełniać. Mam nadzieję, że ta praca będzie się dobrze układać.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

drogi ...drogi remontować w tym Cieszynie.

O ile z panem Kaszturą wiążę nadzieję na dobre zarządzanie miastem i cenny głos doradczy dla Burmistrzyni, to niestety biorąc wzorem poprzednika osobę zupełnie nie związaną z Cieszynem popełnia błąd. Dodatkowo czytając o nim jawi sie jako chcący piąć sie po partyjno-politycznej drabinie i jestem przekonany że bez sentymentu opuści nasze miasto, tak jak to uczynił p. Scibut. kiedy otrzymał partyjną nominację od antoniego. oby był skupiony na robieniu roboty dla miasta a nie kariery. A taki zastepca Cierniak też przywieziony w teczce , przecież rewolucji tu nie zrobił, a raczej efektów jego działania ze świeca szukać.... Oby nie było tak kolejny raz.
Żeby w naszym miescie nie było godnego tej funkcji fachowca? co jak co ale na pensję nie mógłby narzekać.
Nie wygląda to na starcie zbyt dobrze, takie wyciąganie człowieka znikąd, no ale cóż, pożyjemy zobaczymy.
Oby szybko nie poznali przekory i złośliwości cieszyniaków, w taki sposób jak poznali ją poprzedni burmistrze, którym pokazano drzwi, choć tutaj tez już burmistrzyni ma kamyczek w ogródku, bo przynajmniej w internecie jej kampania nie była elegancka....

Gdyby na OXie tak rzetelnie podano informację o viceburmistrzach jak tutaj, to nie wylałby się tam hejt na Panią Staszkiewicz i na obu panów.
Bardzo sobie cenię ten portal za takie solidne dane.
Ciekawa jestem, czy wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz w pracy samorządowej, przełoży się na dobre wyniku dla Cieszyna. Oby.

Nie przełoży się, bo zasiadanie i pobieranie apanaży to nie wszystko.

Stanowiska Vice= swoista Legia Cudzoziemska

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama