, wtorek 6 grudnia 2022
Wybory parlamentarne 2019: Sondażowe wyniki wyborów
Do godz. 17:00 frekwencja w całym kraju wynosiła 45,94%, z kolei szacowana frekwencja według IPSOS wyniosła 61,1%. fot: FJDDodaj do Facebook

Wybory parlamentarne 2019: Sondażowe wyniki wyborów

MM
Jak wskazują pierwsze sondażowe wyniki exit poll, przygotowane przez IPSOS przygotowane dla TVN24, wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Według IPSOS, w niedzielnych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,6% głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,4%, a na trzecim Lewica, którą poparło 11,9% głosujących. Jeśli wyniki sondażowe się potwierdzą to do Sejmu wejdzie także PSL, który w sondażach zdobył 9,6% i Konfederacja z wynikiem 6,4%.

Jeśli wyniki się sprawdzą to w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość otrzyma 239 mandatów, Koalicja Obywatelska 130 mandatów, Lewica 43 mandaty, PSL 34 mandaty, a Konfederacja 13 mandatów.

Do godz. 17:00 frekwencja w całym kraju wynosiła 45,94%. W województwie śląskim było to 46,22%, a w powiecie cieszyńskim 46,96%. Szacowana frekwencja w tegorocznych wyborach według IPSOS wyniosła 61,1%.

Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Pierwsze, cząstkowe wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda już jutro, tj. w poniedziałek 14 października. Oficjalne wyniki poznamy najprawdopodobniej we wtorek, 15 października.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama