, niedziela 26 maja 2024
Wybory parlamentarne 2019: Kandydaci „tu stela”
Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden w wyborach do Senatu. fot: ARC GCDodaj do Facebook

Wybory parlamentarne 2019: Kandydaci „tu stela”

MARTIN MIKLUSIK
Za nieco ponad miesiąc wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wybiorą 9 posłów oraz 1 senatora. W poszukiwaniu kandydatów „tu stela”, sprawdziliśmy listy zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Według informacji opublikowanych na stronie PKW o 9 mandatów poselskich z obszaru powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała ubiegać się będzie w sumie 89 kandydatów. Na długiej liście znaleźliśmy 16 kandydatów, będących mieszkańcami powiatu cieszyńskiego.

Na liście do Sejmu z naszego regionu znaleźli się: Andrzej Molin z Wisły, Gabriela Lazarek z Cieszyna, Marcin Ślęk z Zebrzydowic, Maria Starzyńska z Cieszyna, Artur Skłodowski z Cieszyna, Paweł Małysz z Zaborza, Jolanta Cieślar ze Skoczowa, Małgorzata Kiereś z Istebnej, Przemysław Major z Chybia, Halina Wenglorz z Kaczyc, Danuta Kożusznik z Cieszyna, Ryszard Macura z Cieszyna, Janusz Dziedzic z Chybia, Renata Michnik z Dębowca, Leszek Tyrna z Goleszowa oraz Artur Siąkała z Frelichowa.

Wśród trzech kandydatów do Senatu, powiat cieszyński ma jednego reprezentanta. Jest nim dotychczasowy senator IX kadencji Tadeusz Kopeć z Cieszyna, który o mandat senatorski zmierzy się z Jerzym Jachnikiem z Bielska-Białej oraz Hubertem Maślanką ze Świnnej.

Wybory parlamentarne zaplanowane zostały na 13 października br. Głosujący otrzymają dwie karty do głosowania odpowiadające wyborom do Sejmu oraz do Senatu. Głosowanie polegać będzie na postawieniu dwóch przecinających się linii (najlepiej znaku x) w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden w wyborach do Senatu. To oznacza, że na każdej z kart do głosowania można postawić jeden znak x.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niby parytet jest zachowany, ale to nędza z bidą.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama