, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Wójt gminy Hażlach z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta
Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się podczas odbywających się w Warszawie centralnych obchodów 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Wójt gminy Hażlach z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta

JM
Karol Folwarczny, wójt gminy Hażlach, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta. Przyznawane przez prezydenta, to drugie - po Orderze Orła Białego - najwyższe, polskie państwowe odznaczenie cywilne.

Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się podczas odbywających się w Warszawie centralnych obchodów 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Karol Folwarczny odznaczony został na wniosek Zarządu Okręgowego PZŁ w Bielsku-Białej.

Order Odrodzenia Polski "Polonia Restituta", to drugie - po Orderze Orła Białego - najwyższe, polskie państwowe odznaczenie cywilne, które nadawane jest za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 roku.

W precedencji orderów i odznaczeń Order Odrodzenia Polski występuje po Orderze Orła Białego oraz Orderze Wojennym Virtuti Militari, a przed Orderem Krzyża Wojskowego, Orderem Krzyża Niepodległości i Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

znajomości czystej kości. Dodatek do emerytury kapnie może?

Blaszki tanieją

Za co to odznaczenie, ale konkretnie ?!

Gratuluje

żadnego śladu uznania...? przecież pan prezydent już nie poluje, to bardziej wam sekunduje instynkt polowania złymi emocjami, na ludzi...

WOW to jakimi "czynami" wojt zaslozyl sobie na takie odznaczenie bo prawie caly wspanialy komentarz opowiada nam historie odznaczen przyznawanych w polsce. Chyba nie ustrzelil jakiegos kolegi ?!

ulica...dysonansem w grze? (pamiętam, jak grał pan na trąbce z Zespole Ziemi Cieszyńskiej), niech, pomimo tego, prowadzi pan zespół samorządowy, koncertowo....serdeczne gratulacje!
Jerzy Oszelda

to już hucpa niebywała i skandal, kiedy prezydent z niepohamowanym instynktem zabijania odznacza podobnego sobie "myśliwego" państwowym odznaczeniem - za zabijanie leśnych zwierząt...
Panie Komorowski - przegiął pan
panie Folwarczny - widać ani wstydu, ani rozumu pan nie masz

Brawo -tylko niech pan wójt przejedzie sie ulica CAŁĄ UL.Rudowska w Hażlachu , to tez jest wybitne osiagniecie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama