, czwartek 7 grudnia 2023
Prezydent odznacza. Srebrny Krzyż Zasługi dla Janusza Rokickiego
Janusz Rokicki, kulomiot z Cieszyna, wywalczył srebrny medal XIV Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Prezydent odznacza. Srebrny Krzyż Zasługi dla Janusza Rokickiego

JM, PREZYDENT.PL
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas spotkania wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Janusz Rokicki.

Dziękuję za wspaniałe widowisko, za wspaniałą lekcję postaw ludzkich i obywatelskich, za to, że mogliśmy przeżywać państwa sukcesy, porażki, ale też zmaganie się z życiem. To ważna lekcja dla nas wszystkich - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent wraz Małżonką spotkali się w czwartek z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012, trenerami, lekarzami oraz osobami zasłużonymi w upowszechnianiu sportu niepełnosprawnych. Podczas spotkania prezydent wręczył odznaczenia państwowe.

Bronisław Komorowski podziękował sportowcom, a przede wszystkim tym, którzy przywieźli medale z Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 za wzruszenia, za pokaz dzielności osobistej oraz za to, co jest w sporcie najcenniejsze, czyli proporcję między zdolnością do konkurowania, walką o sukces ze zdolnością do współdziałania. Bronisław Komorowski wskazywał, że sport wiąże się też z walką z samym sobą - o sukces, o zdolność, umiejętność współdziałania. - W Państwa przypadku to szczególna walka ze wszystkimi ograniczeniami, słabościami, walka także o to, aby pokazać światu sukcesy - zaznaczył.

Rafał Wilk dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu w handbike'u dziękując w imieniu odznaczonych mówił, że paraolimpijczycy, sportowcy i osoby niepełnosprawne pokazują, że warto mieć marzenia, warto starać się, walczyć, odnosić sukcesy, bo - jak podkreślił - "nie jesteśmy skazani tylko na cztery ściany". - Warto młodym ludziom pokazywać, że można uprawiać sport, mieć pasje, cieszyć się życiem i mieć w sobie radość - powiedział Rafał Wilk.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

serdeczne gratulacje,Januszu!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama