, piątek 8 grudnia 2023
Honorowe odznaczenia od ministra zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia
Podczas specjalnej konferencji krótki wykład na temat Światowego Dnia Zdrowia wygłosiła Teresa Wałga, dyrektorka cieszyńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. fot: AKDodaj do Facebook

Honorowe odznaczenia od ministra zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Honorowe odznaczenia od ministra zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia

W dniu tego święta dziękuję za trud, pasję, jaką jest państwa zawód, mając nadzieję, że zawsze starczy sił i wytrwałości - mówił podczas spotkania Jerzy Nogowczyk. fot. AK


Honorowe odznaczenia od ministra zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia

Na temat obchodów Dnia Zdrowia w Szpitalu Śląskim opowiedział Jerzy Zientek.fot. AK


Honorowe odznaczenia od ministra zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia

Światowy Dzień zdrowia był również okazją, by wręczyć specjalny dyplom uznania dla oddziału, który otrzymał najwięcej pochwał i podziękowań od pacjentów. fot. AK

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się specjalne spotkanie z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia i Światowego Dnia Zdrowia, podczas którego uroczyście wręczono odznaczenia honorowe od ministra za zasługi dla ochrony zdrowia.

- Spotykamy się tutaj, aby docenić państwa pracę. Jest to również okazja do tego, aby wspomnieć, jak wygląda nacisk na zdrowie w powiecie i szeroko pojęta profilaktyka. W dniu tego święta dziękuję za trud, pasję, jaką jest państwa zawód, mając nadzieję, że zawsze starczy sił i wytrwałości - mówił podczas spotkania Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński.

Honorowe odznaczenia z rąk starosty otrzymali: Kazimiera Karczmarczyk, ordynator Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie (ZOZZ), Krystyna Chamera-Lopatka, z-ca pielęgniarki oddziałowej ZZOZ, Jolanta Podleśna, pielęgniarka specjalista ZOZZ, Czesława Lis, starszy asystent Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, Janusz Martynek, kierownik Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego (CPR), Jerzy Szarzec, ratownik medyczny CPR, Jarosław Macieiczek, sanitariusz CPR.

- Serdecznie dziękuję. To wyróżnienie jeszcze bardziej mobilizuje do intensywniejszych działań na rzecz tych najmniejszych pacjentów. Neonatologia to mały oddział z krótkim pobytem, jednak właśnie na tym oddziale każdy mieszkaniec naszego powiatu musi się znaleźć - mówiła z uśmiechem Kazimiera Karczmarczyk.

Światowy Dzień zdrowia był również okazją, by wręczyć specjalny dyplom uznania dla oddziału, który otrzymał najwięcej pochwał i podziękowań od pacjentów. Dyplom uznania otrzymał ordynator oddziału ginekologicznego-położniczego w cieszyńskim szpitalu. dr n. med. Tomasz Rutkowski. - Jest to niezmiernie miłe. Dziękuję wszystkim. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by nadal świadczyć usługi medyczne zgodnie z najwyższym standardem, a jednocześnie nie zapominać o tej ludzkiej stronie problemów z jakimi mamy do czynienia - mówił Tomasz Rutkowski i zapewnił, że nie zabraknie empatycznego podejścia do ludzi, którzy oczekują pomocy.

Podczas specjalnej konferencji krótki wykład na temat Światowego Dnia Zdrowia wygłosiła Teresa Wałga, dyrektorka cieszyńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a na temat obchodów Dnia Zdrowia w Szpitalu Śląskim opowiedział Jerzy Zientek, pełnomocnik zarządu szpitala ds. medycznych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Rutkowski to powiedzial - " a jednocześnie nie zapominać o tej ludzkiej stronie problemów z jakimi mamy do czynienia " chyba sobie zarty robicie jemu daleko do tej LUDZKIEJ STRONY !!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama