, piątek 23 luty 2024
Strumień: Przedszkola nadal zamknięte
Ze względu na rosnącą ilość zakażeń COVID-19 na terenie Strumienia, przedszkola nadal pozostają zamknięte. fot: arch.UMDodaj do Facebook

Strumień: Przedszkola nadal zamknięte

UM
W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem w Powiecie Cieszyńskim. Rzutuje to nie tylko na codzienność mieszkańców, ale również na wprowadzane przez rząd zmniejszanie obostrzeń. Szczególnie do otwierania przedszkoli należy podchodzić z rozwagą i ostrożnością.

Strumień jest jedną z gmin w której można zaobserwować duży wzrost zachorowań. Do wczoraj, według raportu sanepidu odnotowano 51 przypadków zakażeń potwierdzonych badaniami. Obecnie kwarantannie poddanych jest 177 mieszkańców, a w nadzorze epidemiologicznym jest 18 osób. 21 maja sanepid poinformował również o pierwszym zgonie z powodu koronawirusa mieszkańca Strumienia.

- W związku z drastycznym skokiem zachorowań na COVID-19 w naszej Gminie oraz mając na uwadze to, że w województwie śląskim odnotowano największą w kraju liczbę przypadków tej choroby, na tę chwilę nie widzę możliwości otwarcia gminnych placówek przedszkolnych- mówi Anna Grygierek burmistrz Strumienia.

- Decyzja podyktowana jest wyłącznie troską o zdrowie mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych. Wszelkie decyzje w sprawie „odmrażania” przedszkoli konsultowałam i konsultuję ze służbami sanitarnymi, dyrekcjami tych placówek, a także z samymi rodzicami. Cały czas obserwuję przebieg epidemii w naszej Gminie i w zależności od rozwoju sytuacji, podejmę decyzję o terminie otwarcia przedszkoli, o czym zostaniecie Państwo niezwłocznie poinformowani. Tak jak do tej pory będę podejmowała działania w sposób przemyślany i zorganizowany, a bezpieczeństwo mieszkańców będzie dla mnie nadal najważniejsze - podkreśla burmistrz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama