, niedziela 23 czerwca 2024
Sprawdzian szóstoklasisty: Sukces Dębowca, porażka Istebnej
Uczniowie z gminy Dębowiec osiągnęli najlepszy wynik w województwie, ze sprawdzaniu na zakończenie szkoły podstawowej. fot. UG Dębowiec Dodaj do Facebook

Sprawdzian szóstoklasisty: Sukces Dębowca, porażka Istebnej

JAKUB MARCJASZ
Średnio 27,81 punktów na 40 możliwych zdobyli uczniowie z gminy Dębowiec na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową. To najlepszy wynik w województwie śląskim wśród placówek publicznych. Na przeciwnym końcu skali znaleźli się uczniowie z gminy Istebna.
- Na sukces uczniów, oprócz ich uzdolnień osobistych, wpłynęły zajęcia z dobrze wykwalifikowanymi i przygotowanymi nauczycielami. Duże znaczenie miały również sprzyjające warunki do nauki w szkołach, czyli mało liczne klasy, przydzielane dodatkowe godziny na zajęcia dodatkowe i kółka zainteresowań oraz dobrze wyposażona baza dydaktyczna - uważa Remigiusz Jankowski, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dębowcu.

W tegorocznym sprawdzianie szóstoklasiści z gminy Dębowiec zdobyli średnio 27,81 pkt. na 40 możliwych. To najlepszy wynik nie tylko w powiecie cieszyńskim, ale również w województwie śląskim.

Wśród uczniów szkół podstawowych w gminie Dębowiec najlepsi okazali się ci z Iskrzyczyna, którzy zdobyli średnio 32 pkt.

Zasada, że łatwiej przygotować do sprawdzianu mało liczną klasę (w Iskrzyczynie liczyła ona zaledwie sześć uczniów), nie sprawdziła się w gminie Istebna. Uczniowie z tamtejszych szkół podstawowych osiągnęli jeden z najsłabszych wyników w regionie.

Średni wynik czternastu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie to tylko 19,86 pkt. Jadwiga Legierska, dyrektorka placówki, jest zaskoczona tym rezultatem. - To była dobra klasa, a wyniki próbnego sprawdzianu nie wskazywały, że może być tak słabo. Nie wiem co się stało.

- Jestem przed spotkaniem z dyrektorami. Na pewno będziemy szukać przyczyn oraz sposobów, aby wyniki w przyszłości były lepsze - mówi proszona o komentarz Bronisława Juroszek, dyrektorka Gminnego Zespołu ds. Edukacji w gminie Istebna.

W roku szkolnym 2010/2011, w powiecie cieszyńskim sprawdzian szóstoklasisty napisało 1742 uczniów.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dyrektorka ds. Oświaty w Istebnej posiada średnie wykształcenie a zarządza grupą ok 150 nauczycieli w tym pełni nadzór nad kilkoma dyrektorami oraz osobami w stopniu dr

Klasa w Iskrzyczynie liczyła zaledwie 6 uczniów a nie 14 jak w artykule. Autor średnią w teście chyba miał kiepską.

ty na pewno nie kończyłeś szkoły w Iskrzyczynie

Najlepszy wynik Iskrzyczyna z testu znaczy tylko tyle, że uczniowie z Iskrzyczyna najlepiej piszą testy i ....to wszystko. Acha, może też to, że w Iskrzyczynie jest statystycznie mniej głąbów psujących średnią.

jedynka z Cieszyna, a gdzie dwójka z Cieszyna - takie wzięte szkoły i nawet nie podają na którym miejscu są. Jak źle mówić to lepiej nie mówić, stara przysłowie, no nie?

zaraz zaraz, to przecież twoje uwagi są prymitywne...

Twoje prymitywne uwagi zachowwaj do siebie. Wykształceni aferzyści PO wiedzę zdobywają na cmentarzach.

Za to wyborcy PO są wykształceni na wieczorowych licencjatach, zadłużeni i zatrudnieni na śmieciowych umowach.

Wyborcy PiS-u nie muszą być wykształceni

Reszty się domyślcie.

Gmina Puńców? ;-()

27,81 to jest średnia zdobyta punktów więc jak rozumiem byli tacy, którzy zdobyli blisko 40 ale i tacy, którzy mieli poniżej 20. Każde dziecko jest inne - widzę że tego nie rozumiesz...

puńców miał jeszcze lepszy wynik!!?? a ze mniej uczniów średnio to trudniej osiagnac lepsze wyniki

To wstyd! 27 punktów na 40??? Żarty sobie robicie czy nie macie za grosz ambicji?

Brawo Gmina Dębowiec !!!

Iskrzyczynowi, super. Jesteście świetni, pokazaliście, że wyniki nie zależą od tego czy się mieszka w mieście czy na wsi ale od tego co ma się w głowie. Bravo

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama