, poniedziałek 25 września 2023
Nowe autobusy w Czeskim Cieszynie
Od 1 stycznia na ulicach Czeskiego Cieszyna pojawią się cztery nowe autobusy Scania. fot: Miasto Czeski CieszynDodaj do Facebook

Nowe autobusy w Czeskim Cieszynie

KT
Cztery nowe autobusy będą jeździć po drogach Czeskiego Cieszyna. Zakupiła je firma Arriva Morava, odpowiadająca za transport miejski w Czeskim Cieszynie. Miasto postawiło przed prywatnym dostawcą szereg rygorystycznych warunków. Jednym z najważniejszych aspektów była ekologia.

To już kolejna, dziesięcioletnia umowa zawarta pomiędzy firmą Arriva Morava a Czeskim Cieszynem. Jednym z jej warunków był zakup nowego taboru. Tym sposobem, od 1 stycznia na ulicach Czeskiego Cieszyna pojawią się cztery nowe autobusy Scania. Autobusy są wyposażone m.in. w klimatyzację obsługującą całą przestrzeń autobusu, specjalne antybakteryjne pokrycie siedzisk i wykładziny podłogowe, porty USB umożliwiające doładowanie smartfonów oraz specjalne tablice informacyjne umożliwiające śledzenie przebiegu trasy autobusu.

Co ważne, atutem pojazdów jest odpowiednie dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, bowiem są niskopodłogowe i posiadają specjalne platformy umożliwiające wjazd osób na wózkach inwalidzkich (i nie tylko). Dla niewidomych sporym ułatwieniem będzie z pewnością informacja głosowa, dzięki której poinformowani zostaną o najbliższym przystanku. Kolejnym kluczowym wymaganiem stawianym firmie, było spełnienie specjalnej normy Euro 6, dotyczącej emisji spalin. Pojazdy mają przyciemnione szyby, a ich kolorystyka nawiązuje do aktualnej identyfikacji graficznej miasta. Jednorazowo autobus może przewieźć 85 osób.

Co więcej, wraz z nowymi autobusami wydłużona zostanie linia autobusowa do Żukowa Górnego, a w ścisłym centrum miasta powstaną dwa nowe przystanki (jeden w pobliżu urzędu miasta, a drugi przy budynku Muzeum Těšínska przy ulicy Głównej).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama