, czwartek 20 czerwca 2024
Kandydaci PO do Sejmu i Senatu ze Śląska Cieszyńskiego
Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej odbyła się w środę, 2 września. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kandydaci PO do Sejmu i Senatu ze Śląska Cieszyńskiego

SM
Podczas wczorajszej (2 września) Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej zaprezentowany został ostateczny kształt list kandydatów PO ubiegających o mandaty poselskie i senatorskie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Kto zamierza reprezentować Śląsk Cieszyński w Sejmie i Senacie?

W okręgu wyborczym nr 27 obejmującym obszar powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasto Bielsko-Biała, o mandat poselski ubiegać się będzie 18 kandydatów. Pierwszą trójkę otwierają: Mirosława Nykiel, Sławomir Kowalski oraz Małgorzata Pępek.

Wśród 18 kandydatów Platformy Obywatelskiej znalazło się aż 6 kandydatów z powiatu cieszyńskiego. Są to kolejno: Aleksandra Trybuś-Cieślar (Cieszyn) - 4. miejsce na liście, Jerzy Nogowczyk (Wisła) - 7. miejsce na liście, Marcin Ślęk (Zebrzydowice) - 9. miejsce na liście, Konrad Łabudek (Cieszyn) - 10. miejsce na liście, Barbara Matros (Brenna) - 13. miejsce na liście, oraz Edward Staniek (Kiczyce) - 17. miejsce na liście.

Kandydatem do Senatu z okręgu wyborczego nr 79, obejmującego swym zasięgiem powiaty: cieszyński i żywiecki jest Karol Węglarzy. W okręgu wyborczym nr 78 (powiaty: bielski, pszczyński, Bielsko-Biała), kandydatem na senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej jest Rafał Muchacki.

Kandydaci PO do Sejmu z okręgu nr 27

1. Mirosława Nykiel
2, Sławomir Kowalski
3. Małgorzata Pępek
4. Aleksandra Trybuś-Cieślar
5. Grzegorz Kotowicz
6. Klaudiusz Komór
7, Jerzy Nogowczyk
8. Ewa Zieleźnik
9. Marcin Ślęk
10. Konrad Łabudek
11. Monika Połatyńska
12. Tomasz Satława
13. Barbara Matros
14. Jan Kąkol
15. Tadeusz Madej
16. Edward Staniek
17. Rafał Ryplewicz.

Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dosc zalosna ta lista....Pani Nykiel jedynie a reszta to szkoda glosu. Lepiej zaglosuje na pis zeby pozostali sie nie dostali....

P.prof Karol Węglarzy to człowiek o dużej samodyscyplinie ,słynie z umiejętności sprawnego zarządzania a jego percepcja nie jednego młodzieniaszka mogłaby zawstydzić . Życzę powodzenia .
PS Proszę też wziąść pod uwage że prof startuje do senatu i właśnie tam potrzeba ludzi o otwartym umyśle ale i też z dużym życiowym doświadczeniu .

Uderzmy się Cieszyniacy w pierś: Co pokazali nasi posłowie w przeszłości: Pan Węglarzy- kompromitacja udziałem w głosowaniu w Sejmie za wprowadzeniem "stanu wojennego". Tak, ten pan już wtedy posłował a później "obrócił kabot...".
Pan Kopeć. Takiego ignoranta i lenia tam nie mieli. Pani Trybuś- czy ktoś w kraju zapamiętał jej udział w pracach Sejmu? Pan Gluza: kompromitacja, kompromitacja, kompromitacja... Dużo lepiej prezentowali się Sztwiertnia i Szwarc, ale to inna opcja, choć nie do końca?

26 lat temu ówczesny poseł PZPR Karol Węglarzy głosował za wprowadzeniem stanu wojennego,

Nie wierzę w to co piszesz o Węglarzu jeśli jest to prawda to na co on startuje, niech pilnuje krów tam gdzie pracuje ale nie wymienię tej firmy bo w tym wieku już się nie zarządza ale odpoczywa.

Jacy wyborcy, tacy kandydaci.

lista osób które wstydu nie znają...

Moja sympatia do PO zanikła już wtedy, kiedy okazało się, że te dwa dobrze mi znane i bardzo nisko oceniane osobniki zasiądą w parlamencie.
Gluza teraz na lewicy? Śmiechu warte. Niemal 100% zgodności z PO w ponad 5 tys. głosowań sejmowych, po czym nagła ewakuacja pod koniec roku 2014. Widziałbym go raczej w drużynie SZTOK - (Szczury Z Tonącego Okrętu, inne skojarzenia równie uprawnione).
Kopeć?
"Jako konserwatysta i chrześcijanin nie znajduję już dzisiaj miejsca dla siebie w obecnym kształcie Platformy" - no cóż, jacy wierni, taki kościół i vice versa. Pan senator Najwyraźniej miał w Pierśćcu objawienie.
SZTOK jak byk.
Błogosławieństwa od ojca Tadeusza R. życzę.

Pan Gluza z list sld ? Niech Wiślanie nie dają się nabrać . Poprzez decyzje starosty Gluzy moja rodzina wpadła w kłopoty finansowe z których nie moźemy wybrnąć do dzisiaj.Interweniowałem u sen. Kopcia - odmówił interwencji. Dodam ,źe oficer cba po przeprowadzonej kontroli powiedział źe decyzje p.Gluzy były niezgodne z prawem . Na tym przekręcie poniosłem straty w wys 92 000,-

Bardzo się cieszę, że Platforma trochę zmądrzała i na jej listach nie ma już niesławnej pamięci: Tadeusza Kopcia - byłego wicestarosty, byłego posła i aktualnego (niestety!) senatora oraz Czesława Gluzy - byłego starosty i aktualnego (niestety!) posła.
Ci panowie przynosili wstyd nam, mieszkańcom Ziemi Cieszyńskiej!

Gluza zmienił kamizelkę na drugą stronę i kandyduje z list lewicy. Szanse? Marne!

Karol Węglarzy 74 letni staruszek po co mu do sejmu. Porażka Naprawdę ta platforma nie ma ludzi. Seniorzy którzy za chwilę będą potrzebować opieki. Byli i obecni radni powiatowi i nieznane nic znaczące nazwiska. Na pewno dostaną głos od jednego z wyznań na naszym terenie bo to standard.

Może i nie jest już trzydziestolatkiem, ale doświadczeniem i chęcią do pracy może zawstydzić całą konkurencje. Powodzenia Panie Karolu!!!

Marcin S. z Zebrzydowice? hmmm pod Sejmem chyba nie kurzl wiec moze damy mu szanse. W Nas Marcin z tego slynie ze tylko kurzy przy gminie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama