, piątek 23 luty 2024
Tadeusz Kopeć odchodzi z Platformy Obywatelskiej
Tadeusz Kopeć w wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o mandat senatora z ramienia PO w okręgu wyborczym nr 79, otrzymując 48 948 głosów. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Tadeusz Kopeć odchodzi z Platformy Obywatelskiej

SM
- Uprzejmie informuję o swojej rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Decyzja moja jest spowodowania wieloma czynnikami, które ostatecznie sprawiły, że nie widzę dalszej możliwości współpracy. Jako konserwatysta i chrześcijanin nie znajduję już dzisiaj miejsca dla siebie w obecnym kształcie Platformy - pisze na swojej stronie internetowej Tadeusz Kopeć.

Informację o planowanej rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej senator wysłał do lidera Polski Razem Jarosława Gowina, który o tym fakcie poinformował na swoim Twitterze. W swoim wpisie Gowin zaznaczył jedynie, iż pismo otrzymał od parlamentarzysty PO, który o swojej decyzji oficjalnie poinformuje w poniedziałek. Dziś na stronie internetowej senatora ukazał się obszerny list, w którym Tadeusz Kopeć tłumaczy powody swojej decyzji.

- Zapewniam, że decyzja o wystąpieniu z Platformy nie była dla mnie łatwa. Jednak odejście od republikańskich ideałów deklarowanych w 2001 roku spowodowało, iż nasze drogi w znaczący sposób się rozeszły. Cytowane przeze mnie słowa mojego politycznego mentora Ronalda Reagana: "nie opuściłem partii, to partia opuściła mnie" w pełni argumentują moje odejście z szeregów Platformy, które to stało się dla mnie nakazem sumienia - pisze pod koniec listu Tadeusz Kopeć, którego pełna treść dostępna jest tutaj.

Tadeusz Kopeć w 2005 roku z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany posłem V kadencji w okręgu bielskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 16 325 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o mandat senatora z ramienia PO w okręgu wyborczym nr 79, otrzymując 48 948 głosów.

Komentarze: (22)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panu senatoru Kopeć i panu posłu Gluza życzę serdecznie, aby skończyli tam, dokąd wytrwale od lat wiosłują -- w politycznym szambie historii.

Oj... wy biedne matoły.... matoły....

I taka śliska miernota była senatorem RP...
Ludzie, kogo my wybieramy!?...

Czy ruchy każdego dupka należy komentować, chyba nie.

ZMIENIŁ KOŁO-KOPCIA,KAPCIA,PANE OLBRYCHTOWI W USTRONIU ,NA RYNKU W F.MONDEO

Wydaje się, że prawie Nikt z wypowiadających się poniżej, nie raczył nigdy powiedzieć wprost Panu Tadeuszowi o ocenie Jego politycznej wielkości. Szkoda. Niestety, tak już w Naszym Kraju jest, że dopóki Ktoś na stołku to wasali wokół pełno. Jak spada, bez względu na przyczynę, to najczęściej nawet najwięksi chrześcijanie nie podają ręki. Miejmy nadzieję, że Pan Tadeusz już nigdy w żadnym publicznym fotelu nie zasiądzie. Trzeba jednak podejść do sprawy pragmatycznie. Życzenia takie z tego powodu, że ta "kariera" bodaj zawsze była budowana na partyjnym członkostwie. Nie jakieś wybitne zasługi zawodowe, czy publiczne, ale właśnie członkostwo, czyli wysoko na liście. Potem Pan Tadeusz wychodzi z kolejnej "partyji" i uważa, że wszystko w porządku. Myślę, że teraz tak nie będzie. Za kolesiostwo i układy (w tym rodzinne) w śląskiej PO, odpowiada również Pan Tadeusz. Choćby tylko z bierności zachowań wobec poczynań wielu Kolegów i Koleżanek. Nas, szeregowych wyborców bodaj nigdy Pan Senator o nieprawidłowościach nie informował. Podobne prezentowali się inni śląscy potentaci. Myślę, że min. za to: już dziękujemy.

Straszne lizanie d... PiSowi w tym liście. Żenujące to trochę...

Straszne lizanie d... PiSowi w tym liście. Żenujące to trochę...

Panie Kopeć! Panu już dziękujemy , nie jest pan naszym senatorem.Tylko szczury uciekają z tonącego okrętu.Ale tylko krowa nie zmienia poglądów ,prawda ?

Gdyby miał honor to zdałby mandat. Wybrany został jako partia PO z listy, bo liczy się kolejność na liście. Odchodzi winien obywatelom okazać szacunek i oddać mandat. Teraz zapewne będzie szukał wejścia do partii, która będzie miała szansę w wyborach (chyba jednak nie chodzi o PiS, bardziej do Kukiza, bo tam go jeszcze nie znają). Wyborcy mam nadzieję go zapamiętają z tego co dotychczas dla regionu ... nie zrobił (nie mogę napisać, czegokolwiek co by zrobił dla powiatu i regionu). W Wikowyjach "martwy trup" dostał szansę, ale w wyniku szantażu. Mam nadzieję, że życie to nie film (to nie bajka)...

A myśmy go wybrali, był parlamentarzystą ze Śląska Cieszyńskiego. Jak bardzo można się pomylić co do człowieka, jak nisko człowiek może upaść?

Pomylić????
Przecież od początku było wiadomo kto to. Chodził wszędzie i udawał, że jest mu bliska akurat ta grupa, do której przyszedł (po głosy). Nic nie zrobił w sejmie, ani w senacie, trzyma się tylko kurczowo stołka.
Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Żywię głębokie przekonanie, że coś takiego jak senator Tadeusz Kopeć nie zostanie przyjęte do PiS...

Krótki opis kariery politycznej : PZPR - Unia Pracy - Unia Wolności - Platforma Obywatelska - (?), dalej chyba PiS... Obrzydliwe, zbiera mi się na wymioty.

Gdyby miał honor to zdałby mandat. Wybrany został jako partia PO z listy, bo liczy się kolejność na liście. Odchodzi winien obywatelom okazać szacunek i oddać mandat. Teraz zapewne będzie szukał wejścia do partii, która będzie miała szansę w wyborach (chyba jednak nie chodzi o PiS, bardziej do Kukiza, bo tam go jeszcze nie znają). Wyborcy mam nadzieję go zapamiętają z tego co dotychczas dla regionu ... nie zrobił (nie mogę napisać, czegokolwiek co by zrobił dla powiatu i regionu). W Wikowyjach "martwy trup" dostał szansę, mam nadzieję, że życie to nie film (to nie bajka)...

Właściwe byłoby oddanie mandatu partii, do której ten mandat należy, a nie żałosna rejterada. Pańscy wyborcy głosowali mniej na Pana, bardziej na PO. Jest takie powiedzenie o szczurach i okręcie, ale Pan pobił rekord szybkości.

Czyżby data ogłoszenia swojej decyzji była zbiegiem okoliczności. Chyba nie bo Pan Tadeusz zawsze był jak chorągiewka. Wszystko zależało skąd zawiało - a wczoraj nie zawiało dla PO a wieje dobrze dla PiSu, więc już się ustawia przez jesienią

Chorągiewką by był gdyby wciąż należał do Platformy. Tam wiatr co chwilę zmienia kierunek.

A kto w PO nie jest karierowiczem? Ta partia zmieniła poglądy o 180 stopni i nadal ma członków, oczywiście wszystkich obsadzonych na etatach państwowych. To jasne, że są tam dla posad a nie dla idei, bo idei nie ma. Z liczącej kilkadziesiąt nazwisk rady wojewódzkiej PO, każdy pracuje w budżetówce. Jak więc ta partia może być obywatelska?

Z pewnością sobie to przeanalizował i... uznał, że nie miałby szans w walce o mandat z ramienia PO. Pewnie wystartuje z PiS, wszak zwraca uwagę na chrześcijanizm... Nic dziwnego, że nazywają go karierowiczem.

I tak by go nie wystawili, bo głosował przeciwko konwencji antyprzemocowej.

Ale jaja, ale jaja, ale jaja...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama