, niedziela 21 kwietnia 2024
Goleszów: Rafał Glajcar zastępcą wójta
Wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar ogłosiła nazwisko swojego zastępcy. Został nim Rafał Glajcar.  fot: Facebook/ Sylwia CieślarDodaj do Facebook

Goleszów: Rafał Glajcar zastępcą wójta

red.
Wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar ogłosiła nazwisko swojego zastępcy. Został nim Rafał Glajcar.

Dr hab. Rafał Glajcar ukończył jednolite studia magisterskie na kierunku politologia (specjalność społeczno-ustrojowa) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Stopień doktora na nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce uzyskał w 2003 roku, a trzynaście lat później stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce. Jego badania naukowe dotyczą tematyki instytucji demokratycznych, systemów wyborczych i konsolidacji demokracji.

Rafał Glajcar był zastępcą Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (w latach 2010-2012 ds. dydaktycznych, a w latach 2012-2016 ds. naukowych). W latach 2014-2017 Rafał Glajcar był radnym oraz wiceprzewodniczącym Rady Gminy Goleszów i przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Obecnie jest prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Cieszynie oraz wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i członkiem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Rafał Glajcar jest autorem ekspertyz i opinii dla instytucji publicznych i organizacji społecznych oraz autorem około 80 publikacji naukowych, na które składają się książki, prace zbiorowe, artykuły naukowe). Jedna z jego książek „Demokratyczny reżim polityczny. Relacje między legislatywą i egzekutywą w III Rzeczpospolitej” w 2017 roku zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu i Przegląd Sejmowy na najlepszą rozprawę habilitacyjną z zakresu parlamentaryzmu.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zajec, nu pagadi.
Fatalnie dla gminy Goleszów.
Błędna decyzja p. Cieślar.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama