, środa 19 czerwca 2024
Cieszyn: Sesja Rady Powiatu. Zarząd z absolutorium
Najważniejszym punktem XVIII Sesji było udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.  fot: Starostwo Powiatowe CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Sesja Rady Powiatu. Zarząd z absolutorium

red.mat.pras.
Cieszyn: Sesja Rady Powiatu. Zarząd z absolutorium


Cieszyn: Sesja Rady Powiatu. Zarząd z absolutorium


Cieszyn: Sesja Rady Powiatu. Zarząd z absolutorium

We wtorek, 26 maja 2020 r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. Ze względu na zagrożenie patogenem koronawirusa SARS-COV-2 radni ponownie obradowali zdalnie.

Najważniejszym punktem XVIII Sesji było udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego. Zanim radni przegłosowali tę najważniejszą dla władz Powiatu uchwałę, najpierw rozpatrzyli raport o stanie Powiatu.

- Rok 2019 był pierwszym pełnym rokiem funkcjonowania Zarządu VI kadencji. W tym okresie przede wszystkim kontynuowaliśmy działalność inwestycyjną Powiatu oraz realizowaliśmy wytyczne zawarte w programach i strategiach sektorowych oraz uchwałach Rady Powiatu Cieszyńskiego- mówił Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

- Raport o stanie Powiatu Cieszyńskiego przygotowany przez Zarząd Powiatu, został opracowany w celu przedstawienia najważniejszych działań, jakie miały miejsce w roku 2019. Obowiązek sporządzenia tego dokumentu został wprowadzony do regulacji ustrojowych samorządu Ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania działalności Zarządu- informował Mieczysław Szczurek.

- Zdając sobie sprawę z wielu ograniczeń, w tym finansowych, staraliśmy się jako Zarząd Powiatu, aby mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego byli usatysfakcjonowani z podejmowanych działań i pozytywnie ocenili funkcjonowanie administracji powiatowej. Wymowny jest w tym momencie fakt, że element jakości obsługi mieszkańców stanowi istotne kryterium oceny w ogólnopolskim rankingu Związku Powiatów Polskich, w którym Powiat Cieszyński zajął wysokie III miejsce w Polsce- podkreślał Starosta Cieszyński.

Zanim radni udzielili absolutorium dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński przedstawił krótkie sprawozdanie z realizacji budżetu Powiatu Cieszyńskiego za 2019 rok.

Dochody wyniosły 213 879 843,02 zł (94,5% planu), a wydatki 215 664 243,46 zł (90,2% planu). Wykonanie budżetu zamknęło się deficytem w kwocie 1 784 400,44 zł, wobec planowanego deficytu w wysokości 12 796 379 zł. Zadłużenie na koniec ubiegłego roku wyniosło 22 122 048,41 zł, co stanowiło 10,3% wykonanych dochodów.

Po przedstawionej informacji z realizacji zeszłorocznego budżetu, radni poprzez głosowanie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 24 radnych, nikt nie był przeciwko, natomiast 5 wstrzymało się od głosu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama