, niedziela 19 maja 2024
 Powiat: Sanepid nie będzie publikował raportów zakażeń COVID -19
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zmieniają sposób raportowania statystyk dotyczących COVID-19.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Powiat: Sanepid nie będzie publikował raportów zakażeń COVID -19

UM
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zmieniają sposób raportowania statystyk dotyczących COVID-19. Od 24 listopada zaprzestaje się publikowania informacji o ilości zakażeń również w Powiecie Cieszyńskim.

Na stronie Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Cieszynie czytamy:

„Informujemy, że począwszy od dnia 24.11.2020 r. wszystkie stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestają publikowania na swoich stronach internetowych jakichkolwiek danych dotyczących raportowania związanego z SARS-CoV-2.
Dane te będą upubliczniane w sposób scentralizowany.”

Podczas konferencji prasowej GIS odniósł się do rozbieżności dotyczących raportowania zakażeń przez wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne, a raportami Ministerstwa Zdrowia. Okazało się bowiem, że w raportach brakuje 22 tys. zakażeń z różnych województw.

7 listopada nastąpiła pierwsza zmiana w sposobie informowania o przyroście zakażeń. Zaprzestano wówczas informować o zakażeniach w poszczególnych gminach. Sytuacja dziwnie zbiegła się z trwającymi Strajkami Kobiet.

Tym razem rząd potrzebuje sukcesu w walce z pandemią, bo traci poparcie w sondażach. Można więc przypuszczać, że podawane dane będą się miały nijak do rzeczywistej ilości zakażeń.

Jedynym źródłem informacji o statystykach będzie Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Skomentował to Michał Rogalski, który zbiera i analizuje udostępniane dane:
- Począwszy od dnia 24.11 wszystkie PSSE zaprzestają publikowania na swoich stronach jakichkolwiek danych dotyczących SARS-CoV-2. Dane te będą upubliczniane w sposób scentralizowany. To jest jawne odcinanie obywateli od możliwości jakiejkolwiek weryfikacji tych danych! - napisał na Twitterze.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama