, poniedziałek 4 marca 2024
Prawidłowa reakcja może uratować życie…
Życie ludzkie jest bezcenne i ratowanie go jest obowiązkiem każdego z nas. fot: PixabayDodaj do Facebook

Prawidłowa reakcja może uratować życie…

Iwona Czarniak
Zaczął się czas upałów, a z nimi czas częstszych zasłabnięć. Narażeni na nie jesteśmy wszyscy, nawet zdrowi. Wystarczy dłuższe przebywanie na słońcu lub jazda autobusem, w którym nie ma czym oddychać, a o omdlenie nie trudno. Szczególnie źle znoszą letnie upały osoby starsze oraz te, które zmagają się z różnymi chorobami.

Szybkie udzielenie pomocy jest nieraz na wagę złota, dlatego myślenie stereotypami "to leży na pewno pijany" może doprowadzić do tragedii. Jedną z wielu chorób jest cukrzyca. W przypadku tej choroby mówi się o wysokim poziomie cukru w organizmie, nie wszyscy jednak wiemy, że nagły spadek cukru powoduje utratę przytomności i potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Charakterystyczne są opaski noszone na nadgarstkach przez cukrzyków, na nich jest umieszczona informacja o chorobie.

-Ta opaska uratowała mi już dwa razy życie - mówi osoba nosząca ją od lat. W jego przypadku, szybka reakcja całkiem obcych osób jest przykładem na to, że można pomóc, ale trzeba tylko chcieć. Każdy zasługuje na nasze zainteresowanie i ten mdlejący na naszych oczach i ten leżący gdzieś na chodniku, trawniku bądź ławce w parku. Życie ludzkie jest bezcenne i ratowanie go jest obowiązkiem każdego z nas.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama