, czwartek 18 kwietnia 2024
Prezydent odznaczył Burmistrza Miasta Cieszyna
Podczas uroczystości, które odbyły się 29 maja w Warszawie, Prezydent podziękował odznaczonym za służbę i czynne uczestnictwo w budowaniu potencjału Rzeczypospolitej. fot: FJDDodaj do Facebook

Prezydent odznaczył Burmistrza Miasta Cieszyna

mat.pras./red.
Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, odznaczony został za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną, za osiągnięcia w pracy samorządowej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – Ryszard Macura, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Podczas uroczystości, które odbyły się 29 maja w Warszawie, Prezydent podziękował odznaczonym za służbę i czynne uczestnictwo w budowaniu potencjału Rzeczypospolitej. Podkreślił również to jak ważnym elementem ustrojowym naszego kraju jest samorząd. To on jest najbliżej ludzi i często widzi to czego nie może zobaczyć władza na poziomie centralnym.

Odznaczenia państwowe wręczone przedstawicielom samorządu terytorialnego to również wyróżnienie dla miasta i całej społeczności lokalnej.

- Z wielką radością chciałbym przekazać podziękowania wszystkim moim współpracownikom, którzy swoją codzienną ciężką pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do poprawy warunków życia mieszkańców w naszym mieście. Jak zauważył Pan Prezydent wyróżnianie nas samorządowców jest również ukłonem w stronę lokalnych społeczeństw, dlatego cieszę się, że przyszło mi współpracować z ludźmi aktywnymi i oddanymi często bezinteresownie innym. Współdziałanie przyczynia się do sukcesu lokalnego, regionalnego, ale i tego, który składa się na rozwój Polski – podkreśla Ryszard Macura, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja przez 35 lat swojej dzialalnosci jako Samorzadowiec - Spolecznik medalu nie dostalem , dyplomu tez . Nikt z Urzedu Gminy
mnie nie podziekowal za moja dzialalnosc. Zostala mi satysfakcja z tego co pozostawilem po sobie w mojej Gminie i mojej wiosce.

Tak Adrian nagradza włodarzy miast, którzy go akceptują, zapraszają do siebie, a zwłaszcza tych, którzy jeszcze potrafią wkręcić w to wydarzenie kościół. Takie mamy niestety czasy. Żal tylko, że nasz ukochany Cieszyn w tej "lepszej elicie".

A jakie to wybitne zasługi, może ktoś wie

Trafił swój na swojego, moje współczucie...

do ja-nek

jeżeli od rana miałeś ochotę kogoś obrazić, to już swoją robotę wykonałeś
teraz wyłącz proszę komputer i odpoczywaj w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

obawiam się, że Ty nie zasłużysz na odznaczenie nawet od samego belzebuba

Co tu dużo mówić - przyzwoici i uczciwi odmawiają Adrianowi przyjmowania przyznawanych przez niego odznaczeń, no to rozdaje tym pozostałym.

Owi "przyzwoici i uczciwi" meldują się po nagrody li tylko do Adama na Czerską lub Wiertniczą.

Czyżby efekt lobbingu byłego vice B.S. ???????????????????????????

Odznaczenie,a dla ludzi którzy na niego pracują ani złotówki na Dzień Samorządowca. Inne gminy dostały chociaż symboliczne nagrody. Wstyd panie burmistrzu.

Jaja jakies. Czekam aż w końcu ich wszystkich wyborcy wymienią!!! Psują i niszczą .

za co?

Trawa na Bielskiej ma już prawie metr. Rondo spartaczone, zbudowane i pomalowane na dziurawym asfalcie. Gospodarz, samorządowiec od siedmiu boleści. Ale że z sortu 'dobrej zmiany' to medal się należy. Raczej z buraka albo kwaczka...

To "rondo" to istny dramat.
Po pierwsze, ta duża zmiana organizacji ruchu jest praktycznie w ogóle nieoznakowana, tylko czekać na wypadek.
Po drugie, zlikwidowany pas 'przelotowy' od Skoczowa do centrum - to znakomicie pogorszy płynność w tym miejscu.
Zaś wykonanie tej prowizorki - żałoba narodowa, wstyd i hańba.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama