, sobota 18 maja 2024
Wakacje z językiem polskim
Cudzoziemcy z obu Ameryk, całej Europy i najdalszych zakątków Azji przybędą na Uniwersytet Śląski w Cieszynie, by przez cztery tygodnie w tym pięknym mieście intensywnie uczyć się języka polskiego. fot: UŚ CieszynDodaj do Facebook

Wakacje z językiem polskim

mat.pras.
Wakacje z językiem polskim


Wakacje z językiem polskim

W sierpniu 2017 kampus Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie czeka na studentów z całego świata! Około 200 obcokrajowców z ponad 30 krajów weźmie udział w 27. letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej organizowanej od 1 do 28 sierpnia 2017 r. nad Olzą.

Co roku letni kurs przygotowują pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego (www.sjikp.us.edu.pl) pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Tambor. Cudzoziemcy z obu Ameryk, całej Europy i najdalszych zakątków Azji przybędą na Uniwersytet Śląski w Cieszynie, by przez cztery tygodnie w tym pięknym mieście intensywnie uczyć się języka polskiego, poznawać polską historię, kulturę, zwyczaje, zabytki i nas, Polaków. W tym roku organizatorzy spodziewają się szczególnie dużej grupy studentów z Azji: 20 Chińczyków, 6 studentów z Tajwanu, studentów z Korei Płd., Japonii, Indonezji i z Turkmenistanu. Niektórzy przyjadą po raz pierwszy (Maroko), inni wracają kolejny raz (Hongkong, Rosja), by kontynuować naukę, ujęci pięknem naszego języka, bogactwem polskiej kultury i gościnnością Polaków. W programie 80 godz. lektoratu z języka polskiego, 20 godz. zajęć indywidualnych, 40 godz. seminariów o Polsce oraz 4 wycieczki do najbardziej interesujących miejsc południowej Polski.

Letnia szkoła to bogactwo różnych atrakcji: popołudniowe i wieczorne spotkania, zabawy, koncerty, wieczory poezji, studencki spektakl teatralny i Turniej Tłumaczy. Punktem kulminacyjnym jest odbywające się 15 sierpnia Międzynarodowe Dyktando z Języka Polskiego, w czasie którego uczestnicy walczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i darmowe uczestnictwo w kolejnej letniej szkole. Tego samego dnia po południu w centrum Cieszyna studenci zaprezentują swoje kraje podczas Wieczoru Narodów – będą śpiewać, tańczyć i częstować publiczność przysmakami kuchni narodowych. Po miesiącu nauki wyjadą bogatsi o nowe doświadczenia i zawarte przyjaźnie oraz ze znacznie lepszą znajomością języka polskiego.

Więcej informacji na temat letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej znajduje się na stronie internetowej: http://www.sjikp.us.edu.pl/kursy_k/letnia_szkola_jezyka.php

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama