, niedziela 19 maja 2024
Wystawa obrazków wypowiedzianych w Tramwaj Cafe
Wernisaż wystawy obrazków wypowiedzianych odbył się w piątek, 19 listopada, godz. 18:00 w kawiarni Tramwaj Cafe.  fot: cloveknahranici.euDodaj do Facebook

Wystawa obrazków wypowiedzianych w Tramwaj Cafe

Wystawa obrazków wypowiedzianych w Tramwaj Cafe

fot: cloveknahranici.eu


Wystawa obrazków wypowiedzianych w Tramwaj Cafe

fot: cloveknahranici.eu


Wystawa obrazków wypowiedzianych w Tramwaj Cafe

fot: cloveknahranici.eu

W miniony piątek miał miejsce wernisaż prac Magdaleny Żuraw Peč, które powstały w efekcie pytania, które autorka zadawała bohaterom wystawy, a które brzmiało: „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie”. Z natury proste i naiwne pytanie okazało się wcale nie takie łatwe. Najważniejsza była ta pierwsza myśl, impuls, reakcja i odpowiedź, w efekcie których powstało 13 prac, które do końca roku można podziwiać w kawiarni Tramwaj Cafe.

- Myślenie o przyszłości zwłaszcza w dobie pandemii jest myśleniem na wskroś pesymistycznym, pełnym niepokoju i wątpliwości. Ale w odpowiedziach, co mnie autorkę i naiwną życiową optymistkę przyjemnie zaskoczyło, pojawił się ogrom właśnie optymizmu, nadziei, przekonania, że rozczarowującą i ciemną rzeczywistość można odczarować. I taka jest ta wystawa: kameralna i osobista ale z wielkim wentylem powietrza, przestrzeni, prostoty wygładzającej komplikacje i barwy niwelującej szarość i chaos – wyjaśnia autorka wystawy Magdalena Żuraw Peč.

Zaprezentowana w miniony piątek wystawa jest częściowo interaktywna, dzięki czemu swoje odpowiedzi można nadal dopisywać. Służy temu jedna z plansz, na której chętni mogą dopisać swoją odpowiedź na pytanie „Jak bude? Jak będzie?”.

Wystawę obrazków wypowiedzianych „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” będzie można podziwiać do 31 grudnia w kawiarni Tramwaj Cafe (Cieszyn, ul. Mennicza 44). Wystawa jest elementem projektu HRANICE-GRANICA, który jest realizany przy finansowym wsparciu miasta Czeski Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama