, poniedziałek 27 maja 2024
"Wesele po naszymu" - widowisko plenerowe
Niezwykłe widowisko plenerowe, w reżyserii Bogdana Kokotka można będzie obejrzeć już 20 sierpnia o godz. 20:00 w Parku Sikory w Czeskim Cieszynie i 21 sierpnia na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.  fot: Tetar Cieszyński w Czeskim CieszynieDodaj do Facebook

"Wesele po naszymu" - widowisko plenerowe

red.mat.pras.
To niezwykłe widowisko plenerowe, w reżyserii Bogdana Kokotka można będzie obejrzeć już 20 sierpnia o godz. 20:00 w Parku Sikory w Czeskim Cieszynie i 21 sierpnia na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Tradycje i zwyczaje weselne charakterystyczne dla regionu Śląska Cieszyńskiego stanowią element dziedzictwa kulturowego, który w obecnych czasach wymaga poświęcenia szczególnej uwagi i współpracy wielu podmiotów, które poprzez tworzenie sieci współpracy stają się jedynym gwarantem jego dalszego przetrwania i zachowania dla kolejnych pokoleń. Problematyka, której poświęcony jest projekt stanowi nośnik wielu wartości, z którymi utożsamiają się mieszkańcy z obu stron granicy.

"Wesele po naszymu" to interdyscyplinarny projekt mający na celu współpracę Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu, Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie w ramach którego zaprezentowane zostaną tradycje i zwyczaje weselne charakterystyczne dla regionu Śląska Cieszyńskiego, w formie wydawnictwa promowanego poprzez spotkanie autorskie oraz widowiska muzyczno-teatralnego z udziałem profesjonalnych i amatorskich ruchów artystycznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama