, sobota 25 maja 2024
Tym razem Szekspir
Podróż mija szybko, jeszcze tylko odbiór biletów i głośniczków do odsłuchiwania audio deskrypcji, a ostatni dzwonek ogłasza rozpoczęcie spektaklu. fot: DOROTA KOPERSKA/ Teatr PolskiDodaj do Facebook

Tym razem Szekspir

Iwona Czarniak
Tym razem Szekspir


Tym razem Szekspir


Tym razem Szekspir

DOROTA KOPERSKA/ Teatr Polski

Jest pierwsza połowa maja, do członków Cieszyńskiego Koła PZN z Teatru Polskiego dociera zaproszenie na kolejny spektakl. Tym razem ma to być sztuka Williama Szekspira „Miarka za miarkę”, który będzie zaopatrzony w audio deskrypcję.

Chętnych jest więcej niż miejsc, a to za sprawą zaoferowanego przez teatr transportu i darmowych biletów.

Czas płynie nieubłaganie, a życie wprowadza swoje korekty, kilka osób z różnych powodów rezygnuje z udziału w spektaklu. Rezygnujący robią to ze smutkiem, lecz dla osób będących na liście rezerwowej jest to radosna nowina, bowiem to oni pojadą do teatru.

Między Teatrem a Cieszyńskim Kołem PZN zostaje podpisana umowa. Joanna Feikisz - pracownik bielskiego Teatru przekazuje informację o godzinie rozpoczęcia spektaklu, oraz miejscu i czasie odjazdu autobusu który zawiezie uczestników do Bielska.

Wreszcie nadchodzi długo wyczekiwany siódmy czerwca, dwie grupy - jedna w Cieszynie, druga w Skoczowie czekają na autokar i pomimo męczącego upału humory wszystkim dopisują.

Podróż mija szybko, jeszcze tylko odbiór biletów i głośniczków do odsłuchiwania audio deskrypcji, a ostatni dzwonek ogłasza rozpoczęcie spektaklu.

Pomimo iż Szekspir napisał tę sztukę przed wielu laty to okazuje się, że temat jest na czasie. W trakcie spektaklu na Sali wybuchają salwy śmiechu, a podczas przerwy ci którzy od lat nie byli w teatrze deklarują chęć ponownego przyjazdu.

To co dobre szybko się kończy, tak więc i spektakl dobiega końca. Następują krótkie rozmowy ze znajomymi z innych Kół, a następnie to co nieuniknione - powrót do domu.

Upłynęło już kilka dni od tego wydarzenia, a jego uczestnicy wracają do niego w rozmowach. Zachwyceni spektaklem zwracają szczególną uwagę na to co bardzo istotne, czyli transport, bo to właśnie dzięki niemu nie mieli problemów z powrotem do domu.
Teatr mając na uwadze to, że autokarem będą jechały osoby z różnymi dysfunkcjami wynajął pojazd z wygodnymi siedzeniami, a niedowidzący nie mieli problemów przy wsiadaniu i wysiadaniu, ponieważ schodki były podświetlane.

Przed chętnymi jeszcze dwa takie wyjazdy, jednak odbędą się one po przerwie wakacyjnej, w ramach projektu – Spektakle Bez Barier Sezon 2018.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama