, poniedziałek 24 czerwca 2024
Pracownie sztuki i rzemiosła już po raz trzeci otworzą się nad Olzą
Trzecia edycja „Otwartych pracowni” odbędzie się w dniach od 3 do 6 października. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Pracownie sztuki i rzemiosła już po raz trzeci otworzą się nad Olzą

MM/mat.pras.
Pracownie sztuki i rzemiosła już po raz trzeci otworzą się nad Olzą

Szczegółowy program oraz katalog twórców, którzy zaprezentują się podczas 3. edycji „Otwartych pracowni” zostanie opublikowany na stronie www.cloveknahranici.eu. fot. materiały prasowe organizatora

W dniach od 3 do 6 października br., po raz trzeci otworzą się pracownie sztuki i rzemiosła po obu stronach Olzy. Jak przekonują organizatorzy, Otwarte Pracownie to już nie tylko moment uchwycenia artysty w miejscu jego pracy twórczej, ale także seria warsztatów, spotkań oraz wystaw.

Głównym założeniem Otwartych Pracowni jest pokazanie pracowni artystycznych, miejsc wystawowych, które należy odnaleźć poprzez stworzoną w tym celu mapę. Znajdują się na niej także miejsca, które specjalnie na potrzeby Otwartych Pracowni” staną się miejscem prezentacji twórczości artystów z obu stron Olzy. - W sytuacji, kiedy artysta nie ma swojej pracowni, organizujemy wystawy w systemie krzyżowym tzn. polski twórca wystawia się po czeskiej stronie a czeski po polskiej - wyjaśnia Veronika Křístková, współorganizatorka Otwartych Pracowni.

W ramach tegorocznej edycji Otwartych Pracowni” będzie można zobaczyć wystawę malarstwa grupy artystycznej Osmička w Galerii 13 w Cieszynie, fotografii Luďka Ondruški w cieszyńskiej kawiarni Tramwaj Cafe, a także wystawę obrazów Klaudii Švrčkovej w klubie Blady Świt w Czeskim Cieszynie. Przede wszystkim jednak w ramach czesko-polskiej imprezy w Czeskim Cieszynie otworzą się następujące pracownie: Atelier Rosana, pracownia U Pernikářky, pracownia florystyczna i kwiaciarnia Blanki Zapletalovej. W Cieszynie swoje progi udostępni m.in. pracownia krawiecka Renaty Weber, studio rysunku 4Arch, showroom Too pracownia rzeczy, studio graficzno-projektowe Dinksy i wiele innych.

Trzecia edycja Otwartych Pracowni odbędzie się w dniach od 3 do 6 października. - Zaczynamy 3. października o godz. 15:30 w Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie, polsko-czeskimi, tłumaczonymi warsztatami zatytułowanymi „Otwarte karty”, które poprowadzi studio Dinksy. Po warsztatach poświęconych sprawnej komunikacji, w ogrodzie ośrodka AMOS odbędzie się wernisaż Otwartych Pracowni – wyjaśnia Petra Slováček Rypienová, reprezentująca stowarzyszenie Człowiek na Granicy z Czeskiego Cieszyna, które jest organizatorem Otwartych Pracowni, finansowanych z budżetu miasta Czeski Cieszyn.

- Otwarte Pracownie to przede wszystkim ludzie, rozmowy i wspólny czas. Rozmawiają nasi odbiorcy między sobą, rozmawiają z twórcami, rozmawiają twórcy z twórcami. A z takich rozmów rodzą się współprace artystyczne, również te transgraniczne – komentuje Magdalena Żuraw Peč, współorganizatorka Otwartych Pracowni”.

Katalog twórców, którzy zaprezentują się podczas 3. edycji Otwartych Pracowni zostanie opublikowany na stronie www.cloveknahranici.eu.

Szczegółowy program warsztatów i wystaw:

 • czwartek, 3 października, godz.15:30 - Warsztat eksperyment - Otwarte karty na Otwartych pracowniach, SVČ Amos, Czeski Cieszyn
 • czwartek, 3 października, godz. 17:30 - Wernisaż otwarcia, SVČ Amos, Czeski Cieszyn
 • piątek, 4 października, godz. 18:00 - Wernisaż wystawy malarstwa grupy artystycznej Osmička, Galeria 13, Cieszyn
 • sobota, 5 października, godz. 9:00-12:00 - Warsztaty makramy z Mokosz, Pracownia Krawiecka Renaty Weber, Cieszyn
 • niedziela, 6 października, godz. 11:00-13:30 - Warsztat Szyjemy torbę na zakupy wielokrotnego użytku, Pracownia Krawiecka Renaty Weber, Cieszyn
 • niedziela, 6 października, godz. 15:00 - Sudety, zaklęty w czasie - Spotkanie z Luďkiem Ondrušką - autorem wystawy fotograficznej, Tramwaj Cafe, Cieszyn
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama