, czwartek 20 czerwca 2024
Mistrzowski sezon HC Oceláři Třinec - wystawa zdjęć hokejowych Roberta Kani
Wiosną tego roku zespół HC Oceláři po 8 latach przerwy powrócił na mistrzowski tron.  fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Mistrzowski sezon HC Oceláři Třinec - wystawa zdjęć hokejowych Roberta Kani

MARCIN MOŃKA
Wiosną tego roku zespół HC Oceláři po 8 latach przerwy powrócił na mistrzowski tron. I choć od tego czasu minęło kilka miesięcy, mamy za sobą rozpoczęcie nowego sezonu, a zawodnicy skupiają się na nowych rozgrywkach, to jednak w sercach kibiców trzynieckiego hokeja historia sezonu 2018/2019 pozostanie w pamięci na długo, stając się pretekstem do wielogodzinnych, wspomnieniowych rozmów.

Takim pretekstem są także zdjęcia, które pozwalają jeszcze raz powrócić do tych radosnych wydarzeń, zwłaszcza z wiosny 2019 roku. Robert Kania, który od 8 lat śledzi mecze Stalowników z aparatem fotograficznym w ręku, spośród tysięcy wykonanych w ostatnim roku zdjęć wybrał kilkanaście, by jeszcze raz powrócić do mistrzowskich przeżyć. - Pewnie każdy pasjonat zespołu spod Jaworowego ma swoją własną, prywatną kolekcję zdjęć, które wykonał w najważniejszych dla niego momentach w Werk Arenie. Zdecydowałem się zaprezentować kilkanaście ujęć, które będą mi się już zawsze kojarzyć z poprzednim sezonem. A jeśli dzięki tym fotografiom ktoś odbędzie sentymentalną podróż do wspomnień z zeszłego sezonu, będzie mi niezmiernie miło - przyznaje autor fotografii. Robert Kania dodaje, że nie miał łatwego zadania przy wyborze zdjęć, w czasie każdego meczu w Werk Arenie wykonuje ich kilkaset. - Pewnie część z nich jest niedoskonałych, zależało mi jednak na tych momentach, za które tak kochamy ten sport, także w tym trzynieckim wydaniu – mówi.

Oczywiście na wystawie nie zobaczymy całego sezonu, lecz wybrane jego fragmenty, pokazujące nie tylko piękno sportowej rywalizacji, ale także radość, jaką sportowcom i ich kibicom może dać zwycięstwo. Robert Kania od 8 lat publikuje zdjęcia z meczów hokejowych w portalu Gazetacodzienna.pl oraz miesięczniku „Tramwaj Cieszyński”. Wystawa jest jego autorskim pomysłem, którym chciałby włączyć się w 90. urodziny trzynieckiego hokeja.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 25 września w Klubokawiarni Presso, początek o godz. 18:00 Swój udział w wernisażu zapowiedzieli m.in. Aron Chmielewski, napastnik Oceláři Trzyniec oraz bramkarz Ondrej Raszka, wychowanek trzynieckiego klubu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama