, poniedziałek 22 kwietnia 2024
„Pokażę, że potrafię”
Celem obchodów jest pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja ze społecznością lokalną.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

„Pokażę, że potrafię”

DR
„Pokażę, że potrafię” to hasło tegorocznych obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, które odbędą się w piątek, 24 maja na cieszyńskim Rynku. Celem obchodów jest pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja ze społecznością lokalną.

W tym dniu na płycie Rynku, w godzinach od 12.00 do 16.00, będzie można skosztować tradycyjnych placków ziemniaczanych i gofrów, wykonanych przez podopiecznych podczas warsztatów kulinarnych. Imprezie towarzyszyć będą również prezentacje rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz inne atrakcje.

W tym roku, po raz pierwszy, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie dołączyło do 6. edycji ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra, która integruje i angażuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. W ramach tej akcji organizacje pozarządowe zbierają fundusze na wyznaczone przez siebie cele. Celem stowarzyszenia jest pozyskanie środków na realizację już rozpoczętej inwestycji − budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Kwesta na ten cel i finał tej akcji odbędzie się również w dniu 24 maja podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na Rynku w Cieszynie.

Atrakcjami tegorocznych obchodów będą przejażdżka dorożką i motocyklem wokół płyty rynku. Na dzieci czekać będzie: wata cukrowa, malowanie twarzy, popcorn i bańki mydlane. Po raz kolejny niespodzianką będzie występ zespołu THE OREW’S, który zaprezentuje hity muzyki rozrywkowej.

Od godziny 13.00 wszyscy będą mogli zobaczyć wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, a chętni nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na stanowisku instruktażowym PCK „Pierwsza Pomoc”. O godz. 14.00 rozpocznie się „Zamotane Latino Solo” prowadzone przez doradcę noszenia dziecka w chuście – Magdę Chybiorz, wydarzenie jest skierowane do wszystkich „chusto-mam” wraz z maluchami. O godzinie 15:00 imprezę uświetni koncert w wykonaniu uczniów Akademii Dźwięku – „Daj Głos” z Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama