, czwartek 29 września 2022
Do jednostek OSP trafią nowe wozy
Dofinansowania zostały przyznane w ubiegłym tygodniu podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. fot: Śląski Urząd Wojewódzki w KatowicachDodaj do Facebook

Do jednostek OSP trafią nowe wozy

DR
6 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi do jednostek OSP w powiecie cieszyńskim. Ich zakup sfinansowany zostanie częściowo przez samorządy, a pozostała kwota pokryta zostanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także Narodowego oraz Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dofinansowania zostały przyznane w ubiegłym tygodniu podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Prezesi jednostek OSP oraz przedstawiciele samorządów, w których działają te jednostki, odebrały je z rąk wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego i komendanta głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego.

Środki otrzymało 6 jednostek z powiatu cieszyńskiego. Na zakup średnich pojazdów o wartości 760 tys. zł - Cieszyn Pastwiska (155 tys. zł), Ustroń Lipowiec (120 tys. zł), Ochaby (295 tys. zł) oraz Zbytków (340 tys. zł). Z kolei, środki na zakup pojazdów lekkich o wartości 400 tys. zł – Bażanowice (120 tys. zł) oraz Jaworzynka Centrum (290 tys. zł). Razem to 1 mln 290 tys. zł dofinansowania oraz 3 mln 840 tys. zł wartości nowych pojazdów.

W całym województwie śląskim pojawią się 43 nowe wozy strażackie, o łącznej wartości 30 mln 760 tys. zł. Z kolei, wartość wszystkich wręczonych promes wyniosła 15 mln 550 tys. zł. Jak informuje urząd wojewódzki, w województwie śląskim funkcjonuje 945 jednostek, w tym 379 w KSRG. W 2018 roku OSP w całej Polsce wyjeżdżały do różnych akcji ponad 140 tysięcy razy, a wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ochotnicy współdziałali 109 tysięcy razy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama