, niedziela 1 października 2023
Tatry zagoszczą w Beskidach
W wiślańskiej „Ochorowiczówce” prace Tadeusza Doroty zagoszczą od 10 do 31 maja br. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Tatry zagoszczą w Beskidach

mat.pras.
Za sprawą prac malarskich Tadeusza Doroty krajobrazy polskich Tatr pojawią się w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle. Wykonane techniką fakturalną, która nadaje obrazom wyjątkową głębię, dzieła te pokazują, jak wielką miłością artysta obdarzył Tatry. Malował je nieustannie. Był też twórcą plakatów, grafik, scenografem.

Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie w roku 1967 otrzymuje dyplom w pracowni prof.Jerzego Dutkiewicza. W latach siedemdziesiątych uczestniczył w wielu krajowych wystawach i międzynarodowych biennale plakatu. Jego prace znajdują się w zbiorach Ministerstwa Kultury i Sztuki, Muzeum Plakatu w Wilanowie, a także w licznych zbiorach prywatnych kolekcjonerów sztuki w kraju i zagranicą.

Jednak znakiem rozpoznawczym artysty są tatrzańskie kompozycje, zapoczątkowane na studenckich plenerach malarskich i tworzone przez całe życie artysty. Fakturalne kładzenie farby nadaje obrazom tajemniczości i grozy, a jednocześnie eksponują piękno gór. W wiślańskiej „Ochorowiczówce” prace Tadeusza Doroty zagoszczą od 10 do 31 maja br, a wernisaż wystawy odbędzie się 9 maja o godz. 17.00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama