, poniedziałek 15 lipca 2024
Püdelsi w Browarze Zamkowym Cieszyn
Wieczór rozpoczął się koncertem zespołu „MuzyKajaka”. Całość utrzymana w estetyce folkowo-rockowej brzmiała świeżo i dynamicznie. fot: Browar Zamkowy CieszynDodaj do Facebook

Püdelsi w Browarze Zamkowym Cieszyn

mat.pras.
Zdobyli Jarocin, grała z nimi Kora i oczywiście Maciej Maleńczuk. Historia zespołu „Püdelsi” jest wielowątkowa i barwna. Mogą pochwalić się również niezwykłym brzmieniem, co udowodnili w sobotę 20 stycznia, podczas kolejnego muzycznego spotkania ze Sceną COK w Browarze Zamkowym.

Wieczór rozpoczął się koncertem zespołu „MuzyKajaka”. Całość utrzymana w estetyce folkowo-rockowej brzmiała świeżo i dynamicznie. Zespół ma na koncie występy z zespołami Carrantuohill, Loka, Tabu oraz Haliną Mlynkową i Marylą Rodowicz. Był doskonałą „rozgrzewką” przed gwiazdą wieczoru.

„Püdelsi” to pełen profesjonalizm, połączony z luzem scenicznym i świetnym kontaktem z publicznością. Chyba stęsknili się za Cieszynem bardzo, ponieważ na każdym kroku podkreślali swój sentyment do tego miasta. Tego wieczoru cieszyńska publiczność otrzymała dużą dawkę mocnego uderzenia.

Już za tydzień kolejne wspaniałe wydarzenie muzyczne. Tym razem zagra zespół „8 lat w Tybecie”!

26 stycznia 2018 – godz. 20.00, bilety: 20 zł
Bilety do nabycia w biurze podawczym w Urzędzie Miasta oraz przed samym koncertem!

8 lat w Tybecie + CHWYTAK
Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność.

Od założenia w 2005 roku zagrali dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wśród zespołów, z którymi dzielili scenę w trakcie festiwali i zapewniając support można wymienić m.in. Acid Drinkers, Hunter, Nocny Kochanek, Luxtorpeda, Kabanos, czy Lipali.

8 lat w Tybecie to finaliści Eliminacji do Przystanku Woodstock 2017, wybrani z blisko tysiąca zgłoszonych zespołów. W 2016 roku nawiązali współpracę z Leszkiem Biolikiem (producentem muzycznym, kompozytorem i basistą legendarnej grupy Republika) czego rezultatem są single „Król Popkultury” oraz „Po co tyle słów?”, które łącznie przez kilkanaście tygodni zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów, w tym TurboTop Antyradia.

Do tego 2 formacje: Demontaż i Transgresja


Transgresja

Śląsko-dąbrowski zespół, grający szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal. Założony w 2015 Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: "100-tka i gra muzyka" w Dąbrowie Górniczej, "FAZA 2017" w Katowicach oraz "Rockosz 2017" w Bielsku-Białej. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : NeuOberschlesien Hope, Lao Che, Proletaryat czy T.Love. W 2017 zagrali podczas Juwenaliów Podbeskidzia przed Happysad, oraz podczas finałowego dnia Juwenaliów Śląskich przed Organkiem i Luxtorpedą.

Demontaż
Zespół z okolic Cieszyna. Pięciu młodych chłopaków, których łączy muzyka. Balansują na granicy rocka i metalu, chociaż starają się nie ograniczać i graja to, co sprawia im radość.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama