, poniedziałek 15 lipca 2024
Startuje Akademia Niepodległości
Akademia Niepodległości to organizowany przez Instytutu Pamięci Narodowej cykl wykładów w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Startuje Akademia Niepodległości

red./mat.pras.
22 stycznia 2018 r. o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędą się pierwsze w tym roku wykłady w ramach otwartej 11 grudnia 2017 r. Akademii Niepodległości. Dotyczyć będą genezy nowoczesnego ruchu niepodległościowego na ziemiach polskich, w tym również na Śląsku Cieszyńskim. Wykład zatytułowany „Socjalistyczna irredenta” wygłosi prof. Włodzimierz Suleja z Wrocławia. Z kolei dr Miłosz Skrzypek z Katowic zaprezentuje wykład pt. „Cieszyńskie drogi do Niepodległości”.

Akademia Niepodległości to organizowany przez Instytutu Pamięci Narodowej cykl wykładów w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zajęcia Akademii Niepodległości w Cieszynie organizowane są przez katowicki Oddział IPN we współpracy z Książnicą Cieszyńską. 11 grudnia 2017 r. otwarcia Akademii dokonali dr Andrzej Sznajder dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Ryszard Macura burmistrz miasta Cieszyna. Uroczystość miała miejsce w sali sesyjnej cieszyńskiego ratusza. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Józef Piłsudski – twórca Niepodległej” wygłosił dr hab. Lech Krzyżanowski prof. UŚ.

Kolejne spotkania organizowane będą pięć razy w ciągu roku, z czego trzy przed wakacjami, a dwa następne w okresie jesiennym. Siedzibą Akademii Niepodległości będzie w Cieszynie Książnica Cieszyńska, w której sali konferencyjnej odbywać się będą kolejne wykłady. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp pozostaje bezpłatny. W trakcie spotkania słuchacze otrzymają indeksy oraz powstałe na potrzeby Akademii pieczątki. Odebrać będą mogli także teczki, bloczki do notowania oraz ulotki programowe.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama