, niedziela 26 maja 2024
Ostatni moment na zgłoszenie kandydatów do Lauru Srebrnej Cieszynianki
Uroczyste wręczanie Laurów Srebrnych i Złotej Cieszynianki odbędzie się tradycyjnie 11 listopada, podczas uroczystej Sesji Rad Ziemi Cieszyńskiej, która odbędzie się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.  fot: Bogdan KasperekDodaj do Facebook

Ostatni moment na zgłoszenie kandydatów do Lauru Srebrnej Cieszynianki

Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do największego wyróżnienia w naszym regionie, czyli Lauru Srebrnej Cieszynianki. Od 1997 roku wyróżnienia przyznawane są osobom, które szczególnie zasłużyły się dla społeczności, w której działają, wniosły nowe, pozytywne wartości lub ich działania można nazwać godnymi naśladowania.

Wyróżnienie przyznawane jest osobom, zasłużonym w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej oraz promocji regionu. Prawo zgłaszania kandydatów przez gminę i powiat przysługuje wszystkim działającym na ich terenie stowarzyszeniom, organizacjom, instytucjom, radom sołeckim i osiedlowym, wójtom, burmistrzom, staroście oraz zarządowi powiatu. Każdy z w/w. podmiotów dokonuje zgłoszenia jednego kandydata odpowiednio do właściwego urzędu.

Kandydatów do Lauru Srebrnej Cieszynianki nadal mogą zgłaszać mieszkańcy Cieszyna, Ustronia i Goleszowa (do 6 września), a także Wisły (do 9 września), Skoczowa (do 13 września), Strumienia, Dębowca i Hażlacha (do 15 września), Zebrzydowic (do 18 września) oraz Brennej (do 27 września).

Drugim równocześnie wręczanym wyróżnieniem jest Laur Złotej Honorowej Cieszynianki przyznawany przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej, czyli wójtów, burmistrzów oraz Starostę Cieszyńskiego. Nagrodę tę otrzymuje osoba, która w szczególny sposób zasłużyła się dla Śląska Cieszyńskiego, ale niekoniecznie zamieszkuje jego teren.

Uroczyste wręczanie Laurów Srebrnych i Złotej Cieszynianki odbędzie się tradycyjnie 11 listopada, podczas uroczystej Sesji Rad Ziemi Cieszyńskiej, która odbędzie się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama