, czwartek 6 października 2022
Wernisaż wystawy rzeźb Lidii Sztwiertni w Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Wernisaż prac Lidii Sztwiertni odbędzie się w środę, 4 września o godz. 17:00 w galerii wystaw czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Wystawa potrwa do 13 października br.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wernisaż wystawy rzeźb Lidii Sztwiertni w Muzeum Śląska Cieszyńskiego

MM/mat.pras.
Wernisaż wystawy rzeźb Lidii Sztwiertni w Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza na wernisaż prac Lidii Sztwiertni, która w galerii wystaw czasowych zaprezentuje rzeźby dedykowane rodzinie, przyjaciołom i innym twórcom.

- W Cieszynie przedstawię rzeźby, zadedykowane rodzinie, przyjaciołom i twórcom, w które wplatam elementy świata przyrody. Osobnym fascynującym mnie motywem, będącym inspiracją wielu prac, jest męskie ciało jako ich „tworzywo". Muzyka jest dla mnie równie inspirująca, od progresywnego rocka po ciężki metal - tu odnajduję erupcję męskiej energii tworzącej inspirującą wartość dla mojej twórczości. W podsumowaniu tej wystawy jest przesłanie (filozoficzne?) o wartości jaką daje mi (myślę, że przesłanie uniwersalne) więź z innymi ludźmi, ze sztuką, z naturą. Przesłanie z życzeniem, by czerpać z tego bogactwa jakim jest otaczający nas świat - mówi o swojej wystawie Lidia Sztwiertnia.

Wernisaż prac Lidii Sztwiertni odbędzie się w środę, 4 września o godz. 17:00 w galerii wystaw czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Wystawa potrwa do 13 października br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama