, środa 26 czerwca 2024
Kolejny koncert • aktywuj DOBRO już w lutym
Dochód jak zwykle zostanie przekazany na cele dobroczynne. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kolejny koncert • aktywuj DOBRO już w lutym

red./mat.pras.
W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny koncert • aktywuj DOBRO, podczas którego wystąpią: Igor Herbut, David Fly, Bartosz Gajda i Maciek Adamczyk. Koncert odbędzie się 18 lutego o godzinie 16:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Dochód jak zwykle zostanie przekazany na cele dobroczynne.

• aktywuj DOBRO jest projektem, który zrodził się z marzeń o praktycznej pomocy drugiemu człowiekowi. Organizatorzy chcą poprzez działania kulturalne szerzyć DOBRE słowo, zarażać ludzi DOBRĄ jakością, sztuką którą warto obserwować i tworzyć. Wierzą, że dawać znaczy pomnażać, a DOBRO to nie tylko popularny slogan, a sedno. Ich działania motywowane są miłością do drugiego człowieka.
Koncert • aktywuj DOBRO jest wydarzeniem DOBROczynnym. Artyści przygotowali specjalny program na tę okazję. Nastrojowe, a jednak charakterne dźwięki w połączeniu z wybuchowym humorem stand-uperów zapewnią niezapomniane wrażenia.
4 męskie nazwiska, 4 męskie charaktery, 4 męskie serca - idealny skład na powalentynkowe popołudnie.
Podczas koncertu usłyszymy artystów polskiej sceny muzycznej i kabaretowej.

IGOR HERBUT / z zespołu LemON / AKUSTYCZNIE
Wokalista, autor tekstów i kompozytor, pochodzenia łemkowskiego. Założyciel i wokalista zespołu LemON. Mówi się o nim, że urodził się żeby przekazywać emocje głosem. Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach. Warsztat wokalny, który zdobył śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a wreszcie na studiach jazzowych – pozwolił mu stworzyć styl, który jest nie do podrobienia. Nie boi się wyzwań i ma dystans do tego co robi. Teksty Igora, niezależnie czy te poważne, czy lekkie, czy to wykonywane w języku polskim czy łemkowskim, wyróżniają się jedną wspólną cechą: płyną prosto z serca i mają przesłanie.
Igor wystąpi wraz z zaproszonymi muzykami ze specjalnie przygotowanymi akustycznymi aranżacjami.

DAVID FLY
Dobrze znany cieszyńskiej publiczności muzyk, wokalista i podróżnik w jednej osobie. Pod pseudonimem David Fly od kilku lat gra i śpiewa własne kompozycje. Idzie przez świat z gitarą, realizując swoje marzenia. Chce być światłem i dzielić się nim. Dzięki muzyce jak i tekstom mówi ludziom o innej perspektywie, by nie tylko świadczyć, ale też być świadectwem tego, za czym stoi jego życie. Jak sam mówi: ”Rewolucja zaczyna się w naszych sercach.”

MACIEK ADAMCZYK
Jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż - mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha. Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni.

BARTOSZ GAJDA
Wybitna osobowość, gwiazda estrady, jeden z najlepszych komików na świecie. Połączenie najlepszych cech Zbigniewa Buczkowskiego i Gerarda Depardieu. Gwiazda estrady. Na codzień występuje w wyśmienitym kabarecie Łowcy.B, z którym co roku dostają kilkaset nagród na przeglądach i festiwalach. Ogrom jego talentu można docenić oglądając kanał 50 Twarzy Gajdy. Bilety na jego stand up wyprzedają się za bezcen a przed każdym występem zjawiają się koniki oferując bilety po cenie kilkuset krotnie wyższej od tych sklepowych. Doceniony przez najznamienitszych reżyserów, prawdziwa gwiazda estrady, szarmancki, oszałamiająco utalentowany. Gdzie się nie pojawi, zaraz obok niego zbiera się tłum ludzi, by posłuchać, co ma do powiedzenia. Jego perlisty śmiech przeszedł do legendy, a lotność żartu nie przestaje zadziwiać. Kto go zna, ten wie, że można go było zobaczyć w wielu amerykańskich filmach. Gwiazda estrady. Któż nie pamięta jego ról w Ace Ventura czy Gliniarz z Beverly Hills? Nie bójmy się tego słowa: Polskę ogarnęła Gajdomania.

Bilety w sprzedaży w kasie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie oraz za pośrednictwem strony www teatru. (http://bilety.teatr.cieszyn.pl/buy/default/spectacle/405 ).
Więcej informacji na profilu fb organizatora: aktywujDOBRO.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama