, piątek 23 luty 2024
Festiwal Teatralny Bez Granic będzie wydłużony!
Jednym ze spektakli prezentowanych w ramach tegorocznej edycji festiwalu było przedstawienie "Aleja Narodowa". fot: Dariusz DudziakDodaj do Facebook

Festiwal Teatralny Bez Granic będzie wydłużony!

REDAKCJA
W miniony czwartek spektaklem "Pokora" zainaugurowana została 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic/Bez Hranic. Za nami 8 spektakli, czytany koncert Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum, lekcje teatralne w cieszyńskim liceum, warsztaty dziennikarskie, konferencja naukowa, spotkania z twórcami i aktorami teatralnymi, a także otwarcie 6 wystaw, które można podziwiać do 10 października. Festiwalowa publiczność miała okazję zobaczyć spektakle z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Już dziś wiadomo, że festiwal zostanie "wydłużony". Dlaczego? Z powodu zmiany w programie jeden ze spektakli zostanie zagrany w 16 grudnia, a więc ponad dwa miesiące po zakończeniu transgranicznego festiwalu.

Na półmetku festiwalu słychać głosy, iż program wydarzeń w ramach tegorocznej edycji jest możliwie szeroko bezgraniczny. Poszczególne teatry rywalizujące o nagrodę "Złamanego szlabanu", zadziwiają i zachwycają prezentowanym repertuarem, co z pewnością nie ułatwi widzom wyboru najlepszego przedstawienia. A głosować można na wszystkie obejrzane spektakle. W tym roku zmianie uległ sposób oddawania głosów, które zbierane są poprzez internetową aplikację dostępną tutaj. Jeden bilet pozwala głosować tylko raz, ale na wiele spektakli. Głosowanie kończy się 10 października o godz. 12:00.

W programie tegorocznego festiwalu znalazł się także spektakl „Gadžové jdou do nebe” teatru Husa na provázku, który z przyczyn niezależnych od organizatora, i od teatru nie odbędzie się. Z uwagi na duże zainteresowanie tym spektaklem, organizatorzy wspólnie z teatrem Husa na provázku postanowili przesunąć termin prezentacji na 16 grudnia 2021 r. - Dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji. Bilety pozostają ważne. Jeśli będą Państwo chcieli zwrócić zakupione bilety, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (+48 693 121 534). Wierzymy, że zachowają Państwo zainteresowanie spektaklem i wspólnie spotkamy się w grudniu na przedstawieniu „Gadžové jdou do nebe“ - informują organizatorzy.

Mimo iż wspomniany spektakl pokazany zostanie w grudniu, nie będzie on brał udziału w rywalizacji o festiwalową nagrodę. Pozwala to jednak wydłużyć teatralne święto nad Olzą.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama