, czwartek 25 lipca 2024
Gala Sportu w Starstwie Powiatowym
Za ubiegły rok wpłynęło 76 wniosków dla uhonorowania, zawodników i trenerów z różnych dyscyplin sportu. fot: FJDDodaj do Facebook

Gala Sportu w Starstwie Powiatowym

FJD
W czwartek, 30 wrześńia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta gala, na której nagrodzeni zostali sportowcy, którzy osiągnęli dobre wyniki w 2020 roku i także ci którzy przyczynili się do promocji Śląska Cieszyńskiego. Gala Sportu to coroczne wydarzenie na którym wybitni sportowcy naszego regionu zostają uhonorowani różnymi nagrodami, a także finansowym wsparciem za osiągnięcia sportowe za miniony rok. W tym roku z powodu pandemii uroczystość o której mowa odbyła się z nieplanowanym opóźnieniem, ale pomimo tego nagrody i wyróżnienia otrzymali wszyscy, którzy na nie zasłużyli.

Za ubiegły rok wpłynęło 76 wniosków dla uhonorowania, zawodników i trenerów z różnych dyscyplin sportu. Nagrodzone zostały między innymi osoby startujące w Mistrzostwach Świata, w Mistrzostwach Europy oraz w Mistrzostwach Polski. Były to dyscypliny: lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, akrobatyka, rajdy motocyklowe, sporty zimowe a także sporty siłowe i sporty walki.

Na Gali Sportu wręczone zostały sportowcom dyplomy i nagrody finansowe, których dokonali Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kubicius. Do gratulacji przyłączyli się także przedstawiciele poszczególnych gmin z których pochodzą nagrodzeni sportowcy oraz przewodniczący Kultury i Sportu Promocji Powiatu Mirosław Staniek.

Wyróżnienie otrzymał także Andrzej Tomczyk, który za wieloletnią pracę trenerska gimnastyki sportowej, został uhonorowany specjalną nagrodą. Jego zasługą było między innymi zdobycie przez jego podopiecznych około 700 medali indywidualnych oraz 150 medali w różnych zawodach drużynowych w całej jego karierze trenerskiej.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych przez Powiat Cieszyński osób znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama