, czwartek 20 czerwca 2024
Cieszyn: Spotkanie autorskie z Jaroslavem Rudišem
Jaroslav Rudiš – pisarz, laureat licznych nagród literackich, z wykształcenia germanista i historyk. Mieszka i pracuje w Lomnicy nad Popelką, Pradze i Berlinie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Spotkanie autorskie z Jaroslavem Rudišem

REDAKCJA
Cieszyn: Spotkanie autorskie z Jaroslavem Rudišem

Spotkanie z Jaroslavem Rudišem odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 17:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Wstęp wolny.

Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zaprasza na spotkanie autorskie z Jaroslavem Rudišem, jednym z najpopularniejszych czeskich autorów młodego pokolenia. Podczas spotkania będziemy czytać i dyskutować o jego książce „Ostatnia podróż Winterberga”. Spotkanie poprowadzi: Kai Witzlack-Makarevich

Jaroslav Rudiš – pisarz, laureat licznych nagród literackich, z wykształcenia germanista i historyk. Mieszka i pracuje w Lomnicy nad Popelką, Pradze i Berlinie. Debiutował w 2002 r. powieścią Nebe pod Berlínem (pol. Niebo pod Berlinem, Prószyński i S-ka, 2007). Następnie pojawiły się powieści: Grandhotel (2006), Potichu (Po cichu, 2007) i Konec punku w Helsinkách (Koniec punku w Helsinkach, 2010). Znany jest również jako dramatopisarz, jego sztuki wystawiane są zarówno w Czechach, jak i za granicą. Wspólnie z rysownikiem Jaromírem 99 stworzył postać Aloisa Nebla, którego czytelnicy mają szansę poznać dzięki powieści graficznej (Alois Nebel, Zin Zin Press, 2007), cyklowi komiksów w prasie i filmowi animowanemu (w przygotowaniu). Okazjonalnie występuje z zespołami muzycznymi U-Bahn i Kafka Band.

Spotkanie z Jaroslavem Rudišem odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 17:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Wstęp wolny. Organizatorzy zastrzegają, iż wejście na spotkanie możliwe będzie wyłącznie dla osób zakrywających usta i nos maseczką. Organizatorami są Julia Przybytek (Ostravská univerzita), Kai Witzlack-Makarevich (Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama