, czwartek 25 lipca 2024
Już wkrótce autobusem z Wisły do Ostrawy
Linia będzie prowadzić z Ostrawy przez Hawierzów, Czeski Cieszyn i Trzyniec do Ustronia, Wisły, Istebnej i Jaworzynki.  fot: wisla.plDodaj do Facebook

Już wkrótce autobusem z Wisły do Ostrawy

REDAKCJA
Już wkrótce ruszy nowa międzynarodowa linia autobusowa z Ostrawy i Trzyńca przez Wisłę do Jaworzynki. Autobusy będą jeździć w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni wolne od pracy do końca roku. Linia miała ruszyć od 6 marca, jednak trwają jeszcze ostatnie uzgodnienia ze starostwem i gminami po polskiej stronie.

Linia będzie prowadzić z Ostrawy przez Hawierzów, Czeski Cieszyn i Trzyniec do Ustronia, Wisły, Istebnej i Jaworzynki. Jeden kurs jest na trasie Ostrawa - Jaworzynka, a drugi na trasie Trzyniec - Jaworzynka. Są to kursy w obie strony. Autobusy będą jeździć w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni wolne od pracy do końca roku, a więc m.in. 15 kwietnia, 18 kwietnia, 5-6 lipca oraz 26-30 grudnia. Pełny rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

Bilety będzie można zakupić u kierowcy i zapłacić gotówką (w koronach czeskich w przypadku kursu do Polski oraz złotówkami w drodze do Czech) lub kartą płatniczą. Bilet z Ostrawy do Wisły będzie kosztował 16 zł (lub 90 CZK), a z Trzyńca do Wisły 9 zł (50 CZK). Podróż w Ostrawy do Wisły to według rozkładu jazdy niecałe dwie godziny. Dla pasażerów z Polski przewidziano zniżki studenckie (25%) oraz dla emerytów (50%). Dzieci, uczniowie i emeryci z Czech mogą liczyć na zniżkę 75%. Przewidziano również 50% zniżkę na zakup biletu dla psa.

Więcej informacji na stronie przewoźnika Z-Group Bus.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama