, niedziela 19 maja 2024
 Zbliża się premiera drugiej części Kociej Szajki
Agata Romaniuk - pisarka, reporterka, socjolożka. Kocistka rozkochana w małych miasteczkach. Wiosną 2020, z początkiem epidemii, zaczęła opowiadać dzieciom improwizowane bajki na fejsbukowej grupie Wieczorynka.  fot: Mateusz Skwarczek / Agencja GazetaDodaj do Facebook

Zbliża się premiera drugiej części Kociej Szajki

ŁP
 Zbliża się premiera drugiej części Kociej Szajki

Program wydarzeń towarzyszących premierze drugiej części "Kociej Szajki"

Zbliża się premiera drugiego tomu serii detektywistycznej z barwnymi kocimi bohaterami z "Kociej Szajki". Premierze towarzyszyć będzie wiele wydarzeń, w tym spotkanie z autorką Agatą Romaniuk, która podpisywać będzie pierwsze egzemplarze w kawiarni Kornel i Przyjaciele, odpowiadać na pytania czytelników w Zamku Cieszyn i kawiarni Presso oraz czytać fragmenty z obu części w kawiarni Tramwaj Cafe. W bogatym programie znalazło się także odsłonięcie muralu, który powstaje wzdłuż Alei Oswalda Madeckiego w Cieszynie.

Oficjalna premiera drugiej części zatytułowanej "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia", zaplanowana została na środę, 16 czerwca. Nieco wcześniej, bo już w poniedziałek, 14 czerwca "Kocia Szajka" będzie dostępna przedpremierowo w kawiarni Kornel i Przyjaciele, która w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz od 15:00 do 18:00 podpisywać będzie nowe przygody "Kociej Szajki".

We wtorek, 15 czerwca wzdłuż Alei Oswalda Madeckiego o godz. 10:00 nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu poświęconego kocim bohaterom. Tego samego dnia o godz. 17:00 w kawiarni Tramwaj Cafe odbędzie się czytanie "Kociej Szajki" w wykonaniu autorki detektywistycznej serii z barwnymi kocimi bohaterami.

W dniu oficjalnej premiery, a więc 16 czerwca w Zamku Cieszyn oraz Kawiarni Presso o godz. 10:00 oraz 12:00 odbędzie się spotkanie z uczniami, a godz. 18:00 w tym samym miejscu spotkanie autorskie, które poprowadzi Andrzej Drobik.

Wstęp na wszystkie atrakcje związane z premierą drugiej części "Kociej Szajki" jest bezpłatny. Możliwe jest jednak ograniczenie liczby uczestników związanych z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami i ograniczeniami.

O autorce "Kociej Szajki

Agata Romaniuk - pisarka, reporterka, socjolożka. Kocistka rozkochana w małych miasteczkach. Wiosną 2020, z początkiem epidemii, zaczęła opowiadać dzieciom improwizowane bajki na fejsbukowej grupie Wieczorynka. Od tego czasu kilka tysięcy dzieci regularnie śledzi opowieści pani Wieczorynki i jej kotki Laury. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. Stypendystka programu rezydencyjnego Fundacji Pismo. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w Dużym Formacie, Przekroju, Piśmie, magazynie Non/Fiction i Reportagen.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama