, środa 22 marca 2023
Irena French oficjalnie powołana do prowadzenia Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Irena French ma 49 lat, jest historykiem sztuki oraz zaangażowaną w liczne projekty działaczką społeczną. fot: fb/Muzeum Śląska CieszyńskiegoDodaj do Facebook

Irena French oficjalnie powołana do prowadzenia Muzeum Śląska Cieszyńskiego

REDAKCJA
Podczas listopadowej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego oficjalną nominację na stanowisko dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego otrzymała Irena French, która od pół roku pełniła obowiązki dyrektora jednego z najstarszych muzeów publicznych w Europie Środkowej oraz najstarszego muzeum publicznego w Polsce.

Nominację na stanowisko dyrektora wręczył jej Mieczysław Szczurek - starosta Powiatu Cieszyńskiego. Jej otrzymanie to efekt pozytywnej opinii Zarządu Powiatu, dzięki której dotychczasowa kierownik działu fotografii Muzeum Śląska Cieszyńskiego pełnić będzie obowiązki dyrektora Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Irena French ma 49 lat, jest historykiem sztuki oraz zaangażowaną w liczne projekty działaczką społeczną, która od lat prowadzi działania związane z pracami porządkowymi na nowym cmentarzu żydowskim w Cieszynie. Irena French zastąpiła na stanowisku dyrektora, Mariana Dembinioka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama