, piątek 23 luty 2024
Before Yass! Festival już w ten weekend!
Before Yass! Festival odbędzie się w dniach 18-20 września na dziedzińcu Browaru Zamkowego w Cieszynie. Jednym z zespołów, który wystąpi podczas imprezy będzie zespół KAMP fot: www.facebook.com/kampmusikDodaj do Facebook

Before Yass! Festival już w ten weekend!

MM
Before Yass! Festival już w ten weekend!

W najbliższy piątek kolejna odsłona Before Yass! Festival w Cieszynie. Po urokliwym, akustycznym koncercie Lucasa Laufena na placu teatralnym, przyszedł czas na trzydniową muzyczną ucztę na dziedzińcu cieszyńskiego Browaru Zamkowego. Prezentujemy garść informacji na temat programu, biletów oraz idei nowego muzycznego projektu, powstającego w Cieszynie. Warto zatem zaplanować sobie trochę czasu w najbliższy weekend i skorzystać z propozycji, która w czasach pandemii jest niczym biały kruk na mapie imprez w regionie.

Yass! to nowy miejski projekt muzyczny powstający w Cieszynie. Yass oznacza po prostu “tak”, z języka angielskiego “yes” lub „yay” - tłumaczą organizatorzy Before Yass! Festival i dodają, że nazwa imprezy odwołuje się także do nurtu muzycznego stworzonego przez Tymona Tymańskiego, Jerzego Mazzolla i Tomasza Gwincińskiego, będącego swoistym konglomeratem różnych stylów muzycznych.

Yass! Festival w pełnym wymiarze miał odbyć się w Cieszynie jeszcze w tym roku. Sytuacja około-epidemiologiczna pokrzyżowała jednak plany organizatorom, którzy mimo wielu obaw postanowili jednak zaprezentować przedsmak imprezy, która w pełnym wymiarze odbędzie się w przyszłym roku. Stąd Before Yass! Festival, który ruszy w najbliższy piątek, 18 września. W programie imprezy liryczno-elektroniczno-alternatywne brzmienia, które staną się udziałem znanych i lubianych artystów z najbliższej okolicy, jak i z nieco odległych stron.

Bilety na Before Yass! Festival są do kupienia tutaj. Można skorzystać z opcji zakupu biletu jednodniowego, weekendowego lub na całość imprezy. Bilety jednodniowe sprzedawane są w cenie 29 zł (niedziela) i 59 zł (piątek i sobota). Bilet weekendowy obejmujący koncerty odbywające się w piątek i sobotę kosztuje 99 zł, a karnet na wszystkie dni imprezy kosztuje 129 zł. Szczegółowe informacje o Before Yass! Festival znajdziecie na stronie internetowej www.yass.pl. Bieżące informacje oraz aktualizacje dostępne są na oficjalnym wydarzeniu imprezy w serwisie Facebook.com.

Szczegółowy program Before Yass! Festival:

W piątek 18 września zagrają dla kolejno: SSKJEGG czyli Sabina Broda, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, SONBIRD, czyli czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indie rocka, nominowanych do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 oraz zespół KAMP!, czyli niezwykłe trio, którego brzmienie określane jest jako melodyjny synth pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u.

W sobotę, 19 września, na dziedzińcu Browaru Zamkowego Cieszyn wystąpi Tim Gallagher, songwriter pochodzący z Manchesteru, którego głosem zachwycali się jurorzy brytyjskiego The Voice UK. Tego samego dnia na na scenie zaprezentują się także rodzime zespoły COALS oraz Bitamina.

Niedziela, 20 września, będzie należeć do fanów rapu, na scenie Yass! wystąpi cieszyński raper RIZI, który zaprezentuje swój debiutancki mixtape b4Crash. Obok Riziego na scenie będzie można zobaczyć także COOKSa oraz przyjaciół, znanych z polskiej sceny rap.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama