, poniedziałek 15 lipca 2024
Trwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego
Głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trwa do 23 września br. fot: bo.slaskie.plDodaj do Facebook

Trwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Do 23 września mieszkańcy województwa śląskiego mogą oddać głos w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wśród 90 zadań dopuszczonych do głosowania mieszkańcy naszego powiatu znajdą cztery zadania o zasięgu wojewódzkim oraz dwa zadania w podregionie pierwszym, przeznaczone do realizacji na terenie powiatu cieszyńskiego.

Wśród zadań o zasięgu wojewódzkim mieszkańcy powiatu cieszyńskiego znajdą m.in. znany z poprzedniej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, projekt zakładający tańsze o 50% przejazdy kolejowe m.in. do kin, teatrów, muzeów i ośrodków kultury w ponad 100 miastach i miejscowościach z całego Śląska. Mowa o kontynuacji projektu Pociąg do Kultury, który w pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego uzyskał poparcie mieszkańców z całego województwa gwarantujące mu realizację. Z uwagi na ogromne zainteresowanie projektem, jego pomysłodawca Michał Nowak zdecydował się na kontynuowanie projektu także w przyszłym roku. Animator Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie złożył także projekt przeznaczony do realizacji na terenie powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego zakładający organizację Plenerowego Kina Objazdowego. Według informacji dostępnych na stronie do głosowania, Plenerowe Kino Objazdowe zakłada organizację pokazów w ok. 30 miastach i miejscowościach z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, w formie kina plenerowego.

Oprócz wspomnianego wyżej Pociągu do Kultury II, wśród projektów o zasięgu wojewódzkim, które swoją realizacją obejmują także powiat cieszyński, znalazły się także takie projekty jak: Letni Pianistyczny Festiwal Województwa Śląskiego - Pianoslaskie.pl; Śląskie kocha siatkówkę! oraz Aktywni, zdrowi, bezpieczni - zajęcia samoobrony i sportów walki dla dzieci i młodzieży prowadzone przez trenerów sztuk i sportów walki.

Z kolei wśród zadań w podregionie pierwszym obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała, projekty oddziałujące na teren powiatu cieszyńskiego to: Siatkarskie mistrzostwa powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała; Integracja Centrum Aktywności oraz wspomniane wcześniej Plenerowe Kino Objazdowe.

Jak głosować?

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego głosuje raz, przydzielając 1 punkt zadaniu o zasięgu wojewódzkim oraz 3 punkty (w sumie lub z podziałem na mniejsze wartości) zadaniom przeznaczonym do realizacji w poszczególnym podregionie. Dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego jest to podregion numer 1, obejmujący powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała. Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Na każdy numer telefonu można otrzymać do pięciu kodów weryfikujących. Głosowanie odbywa się poprzez platformę do głosowania, która dostępna jest tutaj. Głosowanie trwa do 23 września br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama