, środa 22 marca 2023
Cieszyn: Sentymentalny powrót do konsol i gier 2d
W czasie trwania REWIND RETRO PARTY odbyły się turnieje gamingowe, konkursy i quizy z nagrodami. fot: M. PerzDodaj do Facebook

Cieszyn: Sentymentalny powrót do konsol i gier 2d

UM
Cieszyn: Sentymentalny powrót do konsol i gier 2d


Cieszyn: Sentymentalny powrót do konsol i gier 2d


Cieszyn: Sentymentalny powrót do konsol i gier 2d


Cieszyn: Sentymentalny powrót do konsol i gier 2d

Wiele osób uważa, że do retro-grania ciągnie graczy wyłącznie sentyment. Takie gry 2d kojarzą się z beztroskim dzieciństwem, poznawaniem świata komputerów i konsol, czy wielkimi nadziejami wiązanymi z pudełkiem pod choinką, dziwnym trafem w rozmiarze idealnie pasującym do Commodore 64. W sobotę, 12 września w Cieszynie, w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej "Cieszynianka", fani starych gier spotkali się na REWIND RETRO PARTY.

Przywołanie emocji sprzed lat powoduje, że jesteśmy tym grom w stanie wiele wybaczyć. Nie jest ważne, jak wyglądają, ani jak proste są – ważne, że przywołują wspomnienia. Trzeba otwarcie przyznać – sentyment to prawdopodobnie główny motor napędzający rynek retro. Wiele osób zaczyna swoją przygodę z retro od odkupienia czy wykopania w piwnicy swojej pierwszej maszynki do gier. Dzisiaj te stare konsole przestały być traktowane jak złom i osiągają na serwisach aukcyjnych całkiem przyzwoite ceny. Same gry, szczególnie te najbardziej uznane, nieraz kosztują tyle samo, co najnowsze produkcje.

Skąd pomysł na taką imprezę?

-Wychowywaliśmy się w latach 80- tych mając w swoich domach właśnie takie proste komputery i gry. Darzymy ten sprzęt wielkim sentymentem, ale teraz stały się również naszą pasją. Od kilku lat jeździmy z przyjaciółmi na podobne imprezy w Polsce. Zrodził się więc pomysł, by spróbować zorganizować taką imprezę w Cieszynie – wyjaśnia współorganizator Dawid Paruzel.

W czasie trwania REWIND RETRO PARTY odbyły się turnieje gamingowe, konkursy i quizy z nagrodami.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama