, piątek 23 luty 2024
Andrzejki z „Boską”
Spektakl "Boska". fot: Teatr Polski w Bielsku-BiałejDodaj do Facebook

Andrzejki z „Boską”

ICZ
Andrzejki z „Boską”


Andrzejki z „Boską”

„Boska” to trzeci ze spektakl, jaki dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu przygotował Teatr Polski w Bielsku-Białej, a który odbył się 30 listopada w ramach projektu „Kultura Bez Barier” realizowanego od 2013 roku.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna", niewidomi i niedowidzący mieli możliwość obejrzeć spektakle opatrzone w audio-deskrypcję. Dla osób niesłyszących zostało przygotowane tłumaczenie na język migowy.

Tak jak podczas poprzednich spektakli, tak i tym razem na widowni zasiadł komplet widzów. Perfekcyjnie przygotowana audio-deskrypcja w połączeniu z mistrzowską grą aktorów sprawiły, że będące na widowni osoby zostały wciągnięte do czynnego uczestnictwa w sztuce.

Na spektakl przyjechał również reżyser Paweł Szkotak z Poznania.
Beata Olga Kowalska, odtwórczyni głównej roli - Florence Foster Jenkins - miała nie lada zadanie, z którym uporała się perfekcyjnie. Przygotowując się do roli, artystka tym razem musiała swoim śpiewem oddać, choć z pewnością urocze, lecz niedoskonałe wykonanie utworów przez główną bohaterkę.

Koniec spektaklu nie oznaczał końca wizyty w teatrze, bowiem widzowie zostali zaproszeni na spotkanie z reżyserem i odtwórcami głównych ról.

Na wstępie spotkania przedstawiciele grupy z Cieszyna podziękowali za umożliwienie wielokrotnego przeżywania duchowej uczty w bielskim Teatrze.

Podziękowania oraz kwiaty w imieniu nieobecnego na spektaklu dyrektora Witolda Mazurkiewicza przyjęła pani Joanna Fejkisz. Pani Joanna jest osobą piszącą treści audio-deskrypcji, co miało również miejsce w przypadku sztuki „Boska”. Organizacja transportu, spotkań oraz dopięcie wszystkiego na ostatni guzik to również zasługa nieocenionego zaangażowania w projekt pani Joanny.

Dzięki wyjaśnieniom reżysera i aktorów dowiedziałam się, że główna postać przedstawiona w sztuce istniała naprawdę” - powiedziała w powrotnej drodze jedna z uczestniczek wyjazdu.

Wyczerpujące odpowiedzi na pytania jakie padły w kierunku reżysera i aktorów pozwoliły na szersze poznanie treści sztuki.
Wszyscy obecni w wieczór Andrzejkowy w teatrze opuszczali go z nadzieją ponownych jego szybkich odwiedzin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama