, poniedziałek 15 sierpnia 2022
20-latkowi grozi do 12 lat więzienia za napaść
Sprawca zaatakował 18-letniego przechodnia, zagroził użyciem noża, który miał mieć w kieszeni i zażądał telefonu komórkowego. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

20-latkowi grozi do 12 lat więzienia za napaść

Do 12 lat więzienia grozi 20-latkowi podejrzewanemu o napaść na mężczyznę. Mieszkaniec Sosnowca został napadnięty na wałach rzeki Wisły w Ustroniu. Sprawca zabrał mu telefon komórkowy.

Do przestępstwa doszło w niedzielę, 18 marca, na wałach rzeki Wisły, w rejonie ul. Wiklinowej w Ustroniu.

Sprawca zaatakował 18-letniego przechodnia, zagroził użyciem noża, który miał mieć w kieszeni i zażądał telefonu komórkowego. - Mieszkaniec Sosnowca bez wahania oddał telefon napastnikowi. Przestępca uciekł ze swoją zdobyczą. Po chwili pokrzywdzony powiadomił dyżurnego policji, że został napadnięty. Dokładnie opisał całe zajście i podał rysopis sprawcy - relacjonuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Po dwóch godzinach stróże prawa wspólnie z kilkoma mieszkańcami Ustronia pomagającymi szukać sprawcy, zatrzymali podejrzanego o napaść. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Sosnowca. Nie znaleziono przy nim noża. Był pijany, miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Telefon został odzyskany, a sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu.

- Policjanci prowadzący sprawę przedstawili podejrzanemu zarzut rozboju, za co grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę - dodaje Domagała.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama