, sobota 9 grudnia 2023
Policja: Numer alarmowy dla osób niepełnosprawnych
Policja wyszła na przeciw osobom niepełnosprawnym, w tym głuchoniemym. fot: ARCDodaj do Facebook

Policja: Numer alarmowy dla osób niepełnosprawnych

KK, KPP Cieszyn
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiono specjalny numer ratunkowy za pomocą którego osoby niepełnosprawne (głównie głuchonieme), poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać policję.

Inicjatywa ta ma poprawić komunikację osób niepełnosprawnych z policjantami, którzy odpowiedzą na każde wezwanie z prośbą o pomoc. - Telefon o numerze 695 997 997 znajduje się u oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To on odbiera SMS-y i decyduje o ich dalszym losie. Trzeba jednak pamiętać, żeby podawać w nich nazwisko oraz adres. Nie ma znaczenia, czy ktoś pisze z Cieszyna, Katowic czy Myszkowa. Dyżurny od razu przekaże treść SMS-a do odpowiedniej komendy miejskiej lub powiatowej - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że każda osoba, która w sposób złośliwy wywoła fałszywy alarm przesłanym SMS-em poniesie odpowiedzialność karną.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama