, sobota 18 maja 2024
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na Akademię pana Kleksa! (konkurs)
Przedstawienie wyreżyseruje Katarzyna Deszcz znana dotąd publiczności Sceny Polskiej z realizacji teatralnych skierowanych do widzów dorosłych. fot: tdivadlo.czDodaj do Facebook

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na Akademię pana Kleksa! (konkurs)

MM/mat.pras.
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na Akademię pana Kleksa! (konkurs)

- Zapraszamy na spektakl muzyczny dla dorosłych i dla dzieci, bowiem każdy znajdzie tu coś interesującego, odrobinę wspomnień i przestrzeń dla fantazji - zachęcają twórcy premierowego spektaklu. fot. mat. pras.

Już 5 października Scena Polska Teatru Cieszyńskiego wystawi pierwszą premierę w tym sezonie artystycznym. Tym razem zespół sięgnie po klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej, a mianowicie „Akademię pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym nagrodą są dwie podwójne wejściówki na premierowy spektakl!

„Akademia pana Kleksa” to wydana w 1946 r. książka dla młodzieży. Opowiada historię nastoletniego, niesfornego Adasia Niezgódki i jego kolegów, którzy zostali umieszczeni w tytułowej Akademii. Opiekuje się nimi pan Ambroży Kleks i Mateusz, uczony szpak, który tak naprawdę wcale nie jest ptakiem.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Katarzynę Deszcz dzieją się niezwykłe rzeczy, a bohaterowie przeżywają czasem śmieszne, a czasem mrożące krew w żyłach przygody. Mają też możliwość spotkać postaci z innych bajek i zobaczyć w lusterkach swoje sny. - Zapraszamy na spektakl muzyczny dla dorosłych i dla dzieci, bowiem każdy znajdzie tu coś interesującego, odrobinę wspomnień i przestrzeń dla fantazji - zachęcają twórcy premierowego spektaklu.

W "Akademii pana Kleksa" występują: Grzegorz Widera, Barbara Szotek-Stonawski, Marcin Kaleta, Małgorzata Pikus, Lidia Chrzanówna, Kamil Mularz, Łukasz Kaczmarek oraz Sebastian Magdziński. Przedstawienie wyreżyseruje Katarzyna Deszcz znana dotąd publiczności Sceny Polskiej z realizacji teatralnych skierowanych do widzów dorosłych. Za scenografię odpowiada Andrzej Sadowski, oprawę muzyczną przygotowała Małgorzata Tekiel, a za choreografię odpowiedzialny jest Maciej Cierzniak.

Premiera "Akademii pana Kleksa" na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 października o godz. 17:30.

UWAGA KONKURS!

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na premierę spektaklu. Można je wygrać w konkursie, który polega na odpowiedzi na proste pytanie: Kto zagrał tytułową rolę w serialu Akademia Pana Kleksa? Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl. W treści prosimy również o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu, pod który skontaktujemy się w przypadku wygranej. Konkurs trwa do czwartku, 3 października 2019 r., do godz. 12.00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama