, wtorek 7 luty 2023
Z urzędu marszałkowskiego do urzędu wojewódzkiego
Akt powołania Gabrieli Lenartowicz wręczył wojewoda śląski Piotr Litwa. fot: www.katowice.uw.gov.plDodaj do Facebook

Z urzędu marszałkowskiego do urzędu wojewódzkiego

SM
Gabriela Lenartowicz (PO) została powołana na stanowisko drugiego wicewojewody śląskiego. Akt powołania wręczył jej w czwartek, 2 lipca wojewoda śląski Piotr Litwa. Wcześniej stanowisko to zajmował Piotr Spyra.

Gabriela Lenartowicz objęła nowe stanowisko w urzędzie wojewódzkim, po tym jak złożyła swoją rezygnację z członkostwa w Zarządzie Województwa Śląskiego. Kilka dni po przyjęciu jej rezygnacji, na wniosek wojewody śląskiego Piotra Litwy, odwołany został drugi wicewojewoda Piotr Spyra. Rotacje personalne w obu jednostkach spotkały się w czasie z podpisaniem umowy poszerzającej skład obecnej koalicji Sejmiku Śląskiego PO-PSL-SLD o Ruch Autonomii Śląska. Dzięki koalicji z RAŚ, w sejmiku liczącym 45 radnych koalicja ma obecnie 29 głosów (PO - 17, PSL - 5, SLD - 3 i RAŚ - 4).

Gabriela Lenartowicz jest prawnikiem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 2008 roku piastowała stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, była też przewodniczącą Konwentu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Polsce. Radna Sejmiku Śląskiego trzech kadencji. W latach 2014-2015 była członkiem zarządu województwa.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to ostatnie sto dni żerowiska dla platformersów.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama